Z życia szkoły

Z życia szkoły

          • Inspiracje z branży IT – udział uczniów w festiwalu

            18.03.2026

            W dniach 12.03-13.03.2026 klasy 4TIP i 2TIP wzięły udział e Studenckim Festiwalu Informatycznym, który odbywał się na Uniwersytecie Jagiellońskim.

            Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w ciekawych wykładach poświęconych branży IT, poszerzyć swoją wiedzę o nowych technologiach oraz dowiedzieć się więcej o kierunkach rozwoju w świecie informatyki. Podczas wydarzenia mogli również porozmawiać z przedstawicielami firm i pracodawcami z branży IT o wymaganiach i ścieżkach kariery. To była bardzo cenna okazja do zdobycia inspiracji i spojrzenia na swoją przyszłość.

          • Profilaktyka, która ma znaczenie – spotkanie z Policją

            18.03.2026

            12 marca 2026 r. w Zespole Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach przedstawiceiel Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce przeprowadził zajęcia profilaktyczne dla uczniów.

            Spotkanie dotyczyło zagrożeń związanych z narkotykami, alkoholem oraz działalnością grup pseudokibiców. Podczas zajęć funkcjonariusz omówił konsekwencje prawne i zdrowotne wynikające z sięgania po substancje odurzające oraz uczestnictwa w niebezpiecznych środowiskach.

            Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyła się część praktyczna z wykorzystaniem alkogogli, które pokazują, jak alkohol wpływa na percepcję oraz koordynację ruchową.

            Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem młodzieży i potwierdziły, jak ważna jest profilaktyka wśród dzieci i młodzieży. Takich spotkań nigdy nie jest za dużo - im więcej rozmów i edukacji, tym większa świadomość zagrożeń i odpowiedzialnych wyborów. Do zobaczenia na kolejnym szkoleniu.

          • Uroczyste przekazanie sprzętu dla Gminy Niepołomice

            18.03.2026

            Młodzież wraz z wychowawcami dwóch klas: mundurowej oraz policyjnej Liceum Ogólnokształcącego w Niepołomicach uczestniczyła dzisiaj w uroczystym przekazaniu w obecności Wojewody Małopolskiego Pana Krzysztofa Jana Klęczara gminie Niepolomice sprzętu zakupionego w ramach Rządowego Programu Obrony Cywilnej i Ochrony Ludności za kwotę znacznie przekraczającą 2 mln złotych.

            Możliwość obejrzenia sprzetu oraz wysłuchanie zasadności poczynionych zakupów dla Systemu Zarządzania Kryzysowego, Obrony Cywilnej i Ochrony Ludności Naszej Gminy wpisuje się w podstawę programową obu klas.

          • Zawody strzeleckie z okazji rocznicy wstąpienia Polski do NATO

            17.03.2026

            W naszej szkole odbyły się kolejne zawody strzeleckie zorganizowane przez Dyrekcję Zespołu Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach we współpracy z Ogniskiem TKKF Wiarus w Niepołomicach. Wydarzenie zostało objęte patronatem Burmistrza Niepołomic i było częścią obchodów 27. rocznicy przystąpienia Polski do NATO.

            Nowa galeria Zawody strzeleckie z okazji rocznicy wstąpienia Polski do NATO została dodana do albumu fotograficznego

            Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i sportową rywalizację, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów oraz rozwijania swoich pasji.

          • Nasz reprezentant Filip Półtorak w etapie okręgowym Olimpiady Przedsiębiorczości - Biznes i Zarządzanie

            15.03.2026

            W dniu 6 marca 2026 roku, na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, odbyły się zawody okręgowe XXI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości – Biznes i Zarządzanie.

            Tegoroczne hasło przewodnie olimpiady to:  „Przedsiębiorstwo wobec wyzwań otoczenia”.
            Jest to jedna z największych i najbardziej prestiżowych olimpiad dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Stawką są indeksy na renomowane uczelnie ekonomiczne takie jak Szkoła Główna Handlowa, Uniwersytety Ekonomiczne Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu.
            W zawodach okręgowych brało udział 200 uczniów z 3 województw. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy IV THE Filip Półtorak.
            Serdecznie gratulujemy!!!

          • DOPOSAŻENIE PRACOWNI SIECI KOMPUTEROWYCH W SPRZĘT NIEZBĘDNY DO REALIZACJI PODSTAWY PROGRAMOWEJ DLA UCZNIÓW TECHNIKUM INFORMATYCZNEGO

            15.03.2026

            Wraz z rosnącą rozdzielczością materiałów przesyłanych strumieniowo (jak gry, filmy czy wideo), granica szybkości przesyłu danych wciąż rośnie - a tym samym wpływa na rozwój nowych technik przetwarzania i modulacji sygnału. Rosnący popyt na większą przepustowość łączy wymusza stosowanie światłowodów w sieciach komputerowych. Do końca tej dekady już 23% gospodarstw domowych na świecie będzie miało dostęp do 10-gigabitowego światłowodowego łącza szerokopasmowego - szacują eksperci raportu Intelligent World 2030, przeprowadzonego przez Huawei.

            Wychodząc naprzeciw tym trendom, dzięki pozyskanym środkom unijnym doposażyliśmy pracownię sieci komputerowych w sprzęt niezbędny do realizacji podstawy programowej w zakresie kwalifikacji INF.02: Administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych. Projekt pozwolił na zakup  m.in. spawarek do światłowodów, przełącznic, reflektometrów i media konwerterów. Dzięki temu uczniowie mają możliwość montowania i modernizacji okablowania lokalnej sieci komputerowej, lokalizacji usterek i naprawiania w lokalnej sieci komputerowej oraz wykonywania pomiarów okablowania strukturalnego. Ćwiczą umiejętności, które dotąd były prezentowane na filmach i prezentacjach multimedialnych.

            W ramach projektu zakupiono także oprogramowanie ułatwiające lokalizowanie i diagnozowanie problemów w pracy lokalnej sieci komputerowej i pojedynczych komputerów. Oprogramowanie zapobiega kosztownym przestojom przez wykrywanie anomalii w działaniu urządzeń, zwiększa poziomu bezpieczeństwa danych w sieci, daje możliwość blokowania niepożądanych domen, pomaga w inwentaryzacji sprzętu i oprogramowania a także w udzielaniu zdalnej pomocy helpdesk.