Z życia szkoły

     • Chemia niejedno ma imię

      16.05.2024

      Uczniowie naszej szkoły o profilu biologiczno- chemicznym już po raz kolejny w tym roku wzięli udział w wykładzie z cyklu: "Chemia niejedno ma imię" zorganizowanym przez Katedrę Chemii Uniwersytetu Jagielońskiego. Po interesującej prelekcji zwiedzaliśmy wydział uczelni zaczynając od laboratoriów studenckich, po historyczne pracownie a kończąc na najnowocześniejszych laboratoriach z zakresu chemii farmaceutycznej.

     • 20-lecia Polski w Unii Europejskiej

      12.05.2024

      12 maja 2024 w Parku Miejskim w Niepołomicach odbyło się wyjątkowe wydarzenie – Piknik rodzinny z okazji 20-lecia Polski w Unii Europejskiej! Było mnóstwo atrakcji.

      W programie:

      Stoiska/kramy prezentujące kraje Unii Europejskiej przygotowane przez lokalne szkoły, wraz z poczęstunkiem. Nasza szkoła prezentowała Grecje. Starożytni Grecy pozostawili po sobie wiele mądrości. Poza Arystotelesem, Sofoklesem czy Platonem znajdziemy dziesiątki, jak nie setki mędrców z dawnych lat. Mówiąc o Grecji, nie należy zapominać o powiedzeniu sigasiga”, co oznacza życie powoli, bez pośpiechu.

      Braliśmy też udział w konkursie na plakat “Ja i EUropa”. „Zjednoczona w różnorodności” to motto zarówno Naszego Plakatu jak i  Unii Europejskiej, którego po raz pierwszy użyto w 2000 r. Oznacza ono, że aby zapewnić pokój i dobrobyt oraz chronić bogactwo kultur, tradycji i języków w Europie, Europejczycy powinni działać wspólnie.

      W tym dniu reprezentowała naszą szkołę klasa Ic oraz kółko plastyczne.

     • Czas pożegnań

      12.05.2024

      Piątek, to ostatni dzień który spędziliśmy razem z naszymi przyjaciółmi z włoskiej szkoły IIS Federico Caffe w Rzymie. Był to dzień pełen emocji i wzruszeń. Rano uczestniczyliśmy w konferencji poświęconej realizacji programu Erasmus+. Po południu podziwialiśmy panoramę Rzymu z kopuły Bazyliki Św. Piotra pokonując 551 schodów

      Zwiedziliśmy wnętrze Bazyliki wsłuchując się w ciekawe opowieści o historii i architekturze najważniejszej świątyni chrześcijaństwa. Odwiedziliśmy również grób naszego patrona Ojca Świętego Jana Pawła II. To jeszcze nie koniec, zagorzali kibice piłki nożnej odwiedzili stadion AS Roma -Stadio OlimpicoWieczorem włoska pizza i ostatnie uściski.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach
   • Sekretariat ogólny: tel. 12 281 16 94
    Sekretariat uczniowski: tel. 12 281 15 16
    Pedagog szkolny: tel. 12 281 19 31
    Hala Sportowa: tel. 12 281 33 87 (po godzinie 16:00)
   • Plac Kazimierza Wielkiego 1
    32-005 Niepołomice
    Poland
   • Sylwia Galas
 • Galeria zdjęć

   brak danych