• Konkurs „Pasja - Motywacja - Odwaga”

07.10.2024

Z przyjemnością ogłaszamy wyjątkowy konkurs w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Pasja - Motywacja - Odwaga”. Zespół Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach, organizując to wydarzenie, daje młodzieży szansę na pogłębienie świadomości zawodowej oraz rozwijanie umiejętności planowania przyszłej kariery.

• Po raz kolejny sięgamy gwiazd....

01.10.2024

Dziś klasa II B1 w ramach lekcji fizyki wybrała do MOA, gdzie miała okazję wysłuchać niesamowitego wykładu dr Marcina Cikały o Układzie Słonecznym, jak również dowiedzieć się wielu gwiezdnych ciekawostek.

Następnie uczniowie zobaczyli jak wygląda i działa profesjonalny teleskop, oraz poznali reguły obserwacji nocnego nieba. Na koniec wszyscy udali się do planetarium, w którym zaprezentowany został historyczno-astronomiczny o kosmicznej motywacji króla do budowy Zamku w Niepołomicach .

Pogoda i dobre humory jak zawsze nam dopisały.

• Pola Chwały!

30.09.2024

W niedzielę, 29 września 2024 roku, również byliśmy obecni na Polach Chwały! Dziękujemy wszystkim za obecność i zaangażowanie – to dzięki Wam wydarzenie było tak wyjątkowe!

• Jak Uczniowie z Niepołomic Wspierają Pola Chwały 2024 (27-28.09)

28.09.2024

Wydarzenie Pola Chwały, które co roku odbywa się w Niepołomicach, to nie tylko święto historii i rekonstrukcji, ale także doskonała okazja do pokazania, jak ważna jest współpraca lokalnej społeczności. W tegorocznej edycji nie mogło zabraknąć młodzieży z Zespołu Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach, która jako wolontariat odegrała kluczową rolę w organizacji i wsparciu imprezy.

Grupa młodych ludzi, pełnych entuzjazmu i zaangażowania wprowadziła niezwykłą atmosferę ciepła i uprzejmości. Uczniowie, wyróżniający się wysoką kulturą osobistą i profesjonalnym podejściem, wspierali organizatorów w różnych zadaniach, od przywitania gości, przez pracę w biurze rejestracji i obsługę techniczną.

Na pierwszy plan wysunęli się młodzi wolontariusze pełniący rolę komitetu powitalnego. Dzięki ich gościnności każdy odwiedzający poczuł się mile widziany, a na twarzach uczestników wydarzenia od razu malowały się uśmiechy. Przywitanie gości z taką energią i otwartością sprawiło, że atmosfera na Polach Chwały od pierwszych chwil była niezwykle przyjazna.

Kolejnym wyzwaniem dla młodzieży było zapewnienie płynnej obsługi informacyjnej oraz technicznej. Wolontariusze pracowali na stoiskach informacyjnych, gdzie odpowiadali na pytania uczestników oraz kierowali ich do odpowiednich stref wydarzenia. Ich wiedza na temat poszczególnych atrakcji, a także cierpliwość i umiejętność komunikacji, zrobiły wrażenie zarówno na odwiedzających, jak i na organizatorach.

Warto podkreślić, że młodzież nie tylko rozdawała informacje, ale również odpowiadała za koordynację ochrony, dbając o porządek i bezpieczeństwo. Ich obecność była nieoceniona – czuwali nad tym, aby każdy punkt programu przebiegał sprawnie i bez zakłóceń.

Na stanowiskach recepcyjnych oraz w biurze rejestracji, młodzież wykazała się wyjątkową sumiennością. Dbała o to, aby każdy uczestnik mógł szybko zarejestrować się na wydarzenie i bez przeszkód wziąć w nim udział. Mimo wielu obowiązków, każdy z wolontariuszy emanował spokojem i profesjonalizmem, co z pewnością ułatwiało współpracę.

Zaangażowanie młodzieży z Zespołu Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach podczas wydarzenia Pola Chwały to nie tylko cenny wkład w organizację lokalnej imprezy, ale również ważny krok w ich rozwoju osobistym i zawodowym. Wolontariat na tak dużym wydarzeniu jest doskonałym przykładem praktycznego doradztwa zawodowego. Uczniowie mieli okazję zdobyć doświadczenie w różnych obszarach – od obsługi gości, przez organizację pracy biurowej, po koordynację działań informacyjnych i ochronnych.

To cenne doświadczenie pozwala im nie tylko lepiej zrozumieć specyfikę różnych zawodów, ale także rozwija kluczowe kompetencje miękkie, takie jak komunikacja, zarządzanie czasem, praca zespołowa czy odpowiedzialność. To ważny krok w kształtowaniu przyszłej kariery, ponieważ młodzież uczy się, jak funkcjonować w dynamicznym środowisku oraz jak z entuzjazmem i profesjonalizmem realizować powierzone zadania.

Dzięki takiemu wsparciu uczniowie mają szansę zdobyć cenne umiejętności, które będą im pomocne na rynku pracy, a jednocześnie rozwijają swoją świadomość zawodową, co jest kluczowym elementem doradztwa zawodowego oferowanego przez szkołę. Wolontariat na Polach Chwały to więc nie tylko praca na rzecz społeczności, ale również inwestycja w przyszłość młodzieży.

Młodzieży z Zespołu Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach podczas pracy na Polach Chwały towarzyszyli i wspierali ich doświadczeni opiekunowie. Wspólnie z uczniami, pełni entuzjazmu i zaangażowania, pracowali Pan Robert Kowalski oraz Pani Paulina Szewczyk, będący organizatorami tego wyjątkowego wydarzenia. Dzięki ich wsparciu uczniowie czuli się pewnie i mogli skutecznie realizować powierzone im zadania.

Dodatkowo, młodzież była pod stałą opieką nauczycielek – Joanny Dziubek oraz Sylwii Galas, które nie tylko koordynowały pracę swoich podopiecznych, ale również służyły pomocą i wskazówkami na każdym etapie. Ich obecność była kluczowa, zapewniając młodym wolontariuszom niezbędne wsparcie i poczucie bezpieczeństwa, co znacznie ułatwiło sprawną realizację obowiązków podczas wydarzenia.

Sylwia Galas

Szkolny Doradca Zawodowy, Nauczycielka Filozofii