Z życia szkoły

     • Grill

      11.06.2024

      Nasz rok współpracy ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Niepołomicach kończymy wspólnym grillem.

      Przed nami wakacje, czas odpoczynku i regeneracji. Już we wrześniu wracamy i kontynuujemy naszą owocną współpracę. Dziękujemy za te wszystkie wspólne chwile. Mam nadzieję, że udało nam się zanieść Wam uśmiech.

     • SpeekUp DebatujeMy

      11.06.2024

      Przedstawiciele naszej szkoły wzięli dziś udział w finałowej debacie oksfordzkiej i zmierzyli się z trzema problemami: likwidacji luki placowej, przyśpieszonej procedury nadawania obywatelstwa polskiego i uczestnictwa w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Finałowa debata była efektem przygotowań w ramach Projektu SpeekUp DebatujeMy, którą realizowała Fundacja ProPomost. Pojedynek na argumenty z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych z Giebułtowa i Skawiny był zacięty, ale pełen szacunku dla adwersarzy. Gratulujemy wiedzy i umiejętności argumentowania. Udział w tego rodzaju projekcie było znakomitą szkołą kształtowania postaw obywatelskich i szansą na kształtowanie umiejętności wystąpień publicznych.

      I mimo że wygrywaliśmy i przegrywaliśmy pojedynki to dzięki Waszemu zaangazowaniu wszyscy dziś jesteście zwycięzcami

     • Finał konkursu Get to Know America

      11.06.2024

      Po raz kolejny Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II gościł uczniów szkół podstawowych z gminy Niepołomice oraz z Proszówek, podczas finału konkursu Get to Know America.

      Konkurs organizowany jest pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice we współpracy z Konsulatem Generalnym Stanów Zjednoczonych Ameryki w Krakowie.

      Przedstawiciele Konsylatu, pani Amelia VanderLaan , Public Diplomacy Officer oraz pani Janina Galas, American Information Resources Center Director opowiedziały uczniom o pracy dyplomaty.

      Zwycięzcami konkursu zostali:

      1 m-ce - Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II

      2 m-ce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Niepołomicach

      3 m-ce - Szkoła Podstawowa w Proszówkach

      Gratulujemy zwycięzcom!

     • Theories of Life Spontaneous Emergence and Their Scientific Failure

      06.06.2024

      W dniu 4 czerwca 20 osobowa grupa uczniów wraz z nauczycielem religii p. Januszem Curyło miała możliwość uczestniczenia w wykładzie pt. „Theories of Life Spontaneous Emergence and Their Scientific Failure” („Teorie spontanicznego powstania życia i ich naukowa porażka”) - którą wygłosił fizyk, dr Brian Miller z Massachusetts Institute of Technology (MIT) oraz Duke University. Wykładowca przeprowadził nas przez fascynujące obszary teorii inteligentnego projektu oraz początku życia.

      Wykład odbył się w ramach konferencji „Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Powrót hipotezy Boga”, odbywającej się w tych dniach na Zamku Królewskim w Niepołomicach.

      Uczniowie mogli słuchać wykładu w języku angielskim bądź w wersji tłumaczonej. Nie codziennie zdarza się możliwość refleksji na temat relacji między wiarą a nauka na takim poziomie…

  • Kontakty

   • Zespół Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach
   • Sekretariat ogólny: tel. 12 281 16 94
    Sekretariat uczniowski: tel. 12 281 15 16
    Pedagog szkolny: tel. 12 281 19 31
    Hala Sportowa: tel. 12 281 33 87 (po godzinie 16:00)
   • Plac Kazimierza Wielkiego 1
    32-005 Niepołomice
    Poland
   • Sylwia Galas
 • Galeria zdjęć

   brak danych