Z życia szkoły

    • PERSPEKTYWY – Ranking Techników 2022
     • PERSPEKTYWY – Ranking Techników 2022

      07.08.2023

      Czwarte w Małopolsce i trzydzieste w Polsce – niepołomickie Technikum na fali wznoszącej

      Miesięcznik edukacyjny „Perspektywy” po raz XXIV ogłosił swój ranking  najlepszych szkół ponadpodstawowych. W ubiegłym roku ponad 4000 placówek edukacyjnych przygotowywało młodzież do matury lub egzaminów zawodowych. Spośród nich w rankingu umieszczono 1256 liceów i 1165 techników.  Nie wszystkie szkoły zostały sklasyfikowane ponieważ zestawienie uwzględnia jedynie te, w których maturę w maju 2021 roku zdawało minimum 12 maturzystów oraz w których wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

      W opublikowanych 12 stycznia wynikach, niepołomickie Technikum z Zespołu Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II zajęło najwyższe miejsce w historii rankingu Perspektyw. Szkoła od lat notowana jest na wysokich miejscach, które uprawniają do legitymowania się znakiem jakości edukacji. O ile „Złota tarcza” nie jest tutaj nowością (Technikum otrzymało ją w przeszłości już czterokrotnie), to tegoroczne miejsca na listach ogólnopolskich i wojewódzkich przerastają oczekiwania, bijąc  osiągnięcia z minionych lat. Szkołę sklasyfikowano po raz pierwszy na 30 miejscu w Polsce oraz 4 miejscu w województwie małopolskim. Miło jest dowiedzieć się, że obok największych ośrodków edukacyjnych w naszym regionie za jakie uchodzą Kraków, Nowy Sącz i Tarnów znalazły się także Niepołomice.

      Na sukces szkoły złożyły się egzaminy zawodowe oraz maturalne, które uczniowie zdawali pomyślnie w styczniu i maju 2021 roku. W obu przypadkach był to 100% odsetek sukcesów -wszyscy uczniowie uzyskali dyplom zawodowy oraz świadectwa maturalne. Przypomnijmy też, że na liście 1174  absolwentów  zaliczonych przez Centralną Komisje Egzaminacyjną do grona wybitnych  (maturzyści, którzy  ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych uzyskali od 90% do 100% ) znalazło się czworo uczniów naszej szkoły. Troje z nich to uczniowie Technikum.

      Pomimo spełnienia kryteriów wejściowych, wynikających z egzaminu maturalnego (w 2021 roku odsetek zdawalności wyniósł 86%) w przypadku Liceum Ogólnokształcącego nie udało się powielić sukcesu z 2019 roku („Brązowa tarcza”). Szkoła zajęła 108 miejsce w Małopolsce (zabrakło 4 punktów rankingowych do miejsc premiowanych tarczą) i będzie musiała solidnie popracować nad poprawą swojej pozycji w nadchodzących miesiącach.

      Cieszymy się bardzo, że pomimo piętrzących się przeszkód nasza szkoła nie tylko nie straciła kontaktu z czołówką, ale znalazła się, w przypadku Technikum, w ścisłej elicie. Dumni jesteśmy z naszych uczniów, którzy na przekór trudnej sytuacji potraktowali swoje obowiązki szkolne jako wyzwanie i odnieśli upragniony sukces.

   • Kontakty

    • Zespół Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach
    • Sekretariat ogólny: tel. 12 281 16 94
     Sekretariat uczniowski: tel. 12 281 15 16
     Pedagog szkolny: tel. 12 281 19 31
     Hala Sportowa: tel. 12 281 33 87 (po godzinie 16:00)
    • Plac Kazimierza Wielkiego 1
     32-005 Niepołomice
     Poland
    • Sylwia Galas
  • Galeria zdjęć

    brak danych