Współpraca z uczelniami wyższymi
Rozpoczęcie współpracy z Instytutem Orientalistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego
- 03.05.2026 09:06
- W dniu 26 listopada 2025 r. w historycznych murach Zamku Królewskiego odbyło się wyjątkowe spotkanie uczniów naszej szkoły z pracownikami naukowymi Instytutu Orientalistyki Wydziału Filologicznego Uniwersytet Jagielloński.
Celem wydarzenia było przybliżenie młodzieży bogactwa tradycji Azji oraz krajów Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Pracownicy naukowi zaprezentowali kierunki studiów takie jak: arabistyka, turkologia, iranistyka, indologia, japonistyka oraz sinologia, ukazując ich różnorodność i znaczenie we współczesnym świecie.
Spotkanie miało szczególny charakter, ponieważ oficjalnie zainaugurowało współpracę szkoły z Instytutem Orientalistyki. Podczas uroczystości pani dyrektor Zuzanna Polańska podpisała porozumienie o współpracy z panią prof. dr hab. Barbarą Michalak-Pikulską.
W ramach współpracy uczniowie klas mundurowych będą uczestniczyć w cyklu spotkań, warsztatów i zajęć organizowanych zarówno na uczelni, jak i w siedzibie szkoły.
Wydarzenie swoją obecnością zaszczycili również przedstawiciele władz samorządowych: Piotr Krupa – Wiceburmistrz Miasta i Gminy, Jerzy Groński – Sekretarz Gminy oraz Wiesław Bobowski – Dyrektor Wydziału Edukacji.


















- Wróć do listy artykułów
Ostatnie artykuły

















