Współpraca z uczelniami wyższymi
Udział uczniów w Studenckim Festiwalu Informatycznym
- 03.05.2026 09:19
- Uczniowie Zespołu Szkół w Niepołomicach wzięli udział w Studenckim Festiwalu Informatycznym, podczas którego mieli okazję uczestniczyć w wykładach prowadzonych przez wykładowców Uniwersytet Jagielloński, Akademia Górniczo-Hutnicza oraz Politechnika Krakowska.
12 marca 2026 r. uczniowie klasy 4TIP uczestniczyli w eksperckich prelekcjach dotyczących m.in. cyberbezpieczeństwa, sztucznej inteligencji, komputerów kwantowych oraz web developmentu. Brali również aktywny udział w warsztatach rozwijających umiejętności chmurowe oraz kompetencje miękkie.
Wśród poruszanych tematów znalazły się m.in.:
- „Jak hakowano i łapano hakerów, zanim się urodziliście”,
- „Uczenie maszynowe nie jest trudne. Wytłumaczę Ci je w godzinę”,
- „Podróż przez tajemniczy świat silników wyrażeń regularnych”.
13 marca 2026 r. uczniowie klasy 2TIP uczestniczyli w kolejnych wykładach, podczas których omawiano m.in.:
- „Tak! Sieć komórkowa może działać na Księżycu!”,
- „Architekt intencji: Ewolucja inżynierii oprogramowania w dobie agentów AI i Vibe Codingu”,
- „Przegląd architektur danych w rozwiązaniach BI-owych”.
Udział w wydarzeniu był dla uczniów cenną okazją do poszerzenia wiedzy, poznania najnowszych trendów technologicznych oraz rozwijania zainteresowań w obszarze informatyki.




- Wróć do listy artykułów
Ostatnie artykuły



