• Współpraca z uczelniami wyższymi

    • Udział uczniów w Studenckim Festiwalu Informatycznym
      • Udział uczniów w Studenckim Festiwalu Informatycznym

      • 03.05.2026 09:19
      • Uczniowie Zespołu Szkół w Niepołomicach wzięli udział w Studenckim Festiwalu Informatycznym, podczas którego mieli okazję uczestniczyć w wykładach prowadzonych przez wykładowców Uniwersytet Jagielloński, Akademia Górniczo-Hutnicza oraz Politechnika Krakowska.
      • 12 marca 2026 r. uczniowie klasy 4TIP uczestniczyli w eksperckich prelekcjach dotyczących m.in. cyberbezpieczeństwa, sztucznej inteligencji, komputerów kwantowych oraz web developmentu. Brali również aktywny udział w warsztatach rozwijających umiejętności chmurowe oraz kompetencje miękkie.

        Wśród poruszanych tematów znalazły się m.in.:

        • „Jak hakowano i łapano hakerów, zanim się urodziliście”,
        • „Uczenie maszynowe nie jest trudne. Wytłumaczę Ci je w godzinę”,
        • „Podróż przez tajemniczy świat silników wyrażeń regularnych”.

         

        13 marca 2026 r. uczniowie klasy 2TIP uczestniczyli w kolejnych wykładach, podczas których omawiano m.in.:

        • „Tak! Sieć komórkowa może działać na Księżycu!”,
        • „Architekt intencji: Ewolucja inżynierii oprogramowania w dobie agentów AI i Vibe Codingu”,
        • „Przegląd architektur danych w rozwiązaniach BI-owych”.

         

        Udział w wydarzeniu był dla uczniów cenną okazją do poszerzenia wiedzy, poznania najnowszych trendów technologicznych oraz rozwijania zainteresowań w obszarze informatyki.

      • Wróć do listy artykułów