Data: 16 czerwca 2025
Klasa: 2TI
Miejsce: Biblioteka Publiczna w Niepołomicach
Wystawa: „Liceum w Niepołomicach – pokolenia, pasje, pamięć. 80 lat historii, która trwa”
Z życia szkoły
Wycieczka „Moje korzenie – moja przyszłość”
17.06.2025
Uroczysta gala finałowa XXI Przeglądu Twórczości Patriotycznej Młodzieży Województwa Małopolskiego
17.06.202511 czerwca 2025 roku w kinie Paradox w Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana w Krakowie odbyła się uroczysta gala finałowa XXI Przeglądu Twórczości Patriotycznej Młodzieży Województwa Małopolskiego.
W wydarzeniu uczestniczyli laureaci i wyróżnieni z całego regionu – wśród nich z dumą reprezentowały naszą szkołę Klara Socha z klasy 1b LO oraz Otylia Nowosielecka z klasy 2THE TECH, które zdobyły wyróżnienia w kategorii prac plastycznych.
Uczennice odebrały nagrody za swoje wyjątkowe prace, przygotowane w ramach szkolnego kółka plastycznego. Uroczystość miała niezwykle podniosły charakter, a atmosferę wzbogaciły występy artystyczne oraz wystawa nagrodzonych prac.
Podczas gali specjalne podziękowania za zaangażowanie w rozwój młodzieży oraz opiekę artystyczną nad uczennicami otrzymała również Pani Sylwia Galas – opiekunka szkolnego kółka plastycznego. To piękne wyróżnienie jest wyrazem uznania dla jej pracy, pasji i wsparcia, które na co dzień oferuje uczniom.
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym!
na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej
17.06.20251 czerwca uczniowie klasy 4 technikum informatycznego (4TIP) wczuli się w rolę studentów – byli na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej.
Dr hab. inż. Aneta Gądek-Moszczak, prof. PK, dr hab. inż. Jacek Pietruszek, prof. PK oraz dr hab. inż. Artur Krowiak, prof. PK opowiedzieli nam o zasadach rekrutacji na kierunek Informatyka Stosowana oraz przybliżyli działalność naukową Katedry Informatyki Stosowanej. Następnie uczestniczyliśmy w wykładzie naukowym „Zaawansowane metody sztucznej inteligencji w rekonstrukcji obrazów medycznych”, który wygłosił Jarosław Dąbrowski z GE HealthCare.
Był to dla nas wyjątkowy „studencki” dzień! W wyjeździe towarzyszyły nam Pani Renata Filipowska i Pani Justyna Kuźma.
Rekrutacja Erasmus + Grupowa mobilność uczniów !!!
17.06.2025W ramach Akredytacji programu Erasmus+, która umożliwia dofinansowanie projektów międzynarodowych w roku szkolnym 2025 - 2026 planujemy zorganizować trzy grupowe mobilności uczniów:
1. włoska szkoła Statale di Istruzione Superiore “G. Salerno” w Gangi – listopad 2025 r.
2. włoska szkoła Liceo Classico e linguistico carmine sylos w Bitonto – listopad 2025 r.
3. hiszpańska szkoła IES Beniajan w Murcji – maj 2026 r.
Zobaczyć Matematykę
16.06.2025Pragniemy poinformować, że Marek Ślusarczyk, uczeń 4 klasy Technikum Informatycznego został laureatem XVII edycji prestiżowego konkursu organizowanego przez AGH w Krakowie "Zobaczyć Matematykę".
14 czerwca na Wydziale Matematyki Stosowanej AGH odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Konkurs polegał na przygotowaniu strony internetowej, której celem jest propagowanie matematyki za pomocą szeroko dostępnych narzędzi komputerowych, jakimi są przeglądarki internetowe i oprogramowanie niekomercyjne. Każdy uczestnik konkursu miał za zadanie samodzielnie przygotować stronę internetową, która w sposób przystępny i atrakcyjny przybliży wybrane przez autora zagadnienie związane z matematyką. Marek Ślusarczyk pod opieką nauczyciela matematyki Renaty Filipowskiej zaprojektował stronę internetową " Jakie są tak naprawdę skoki narciarskie". Serdecznie gratulujemy osiągniętego sukcesu!
Relaks, nagrody i integracja – co udało się dzięki Szkolnemu Kiermaszowi
11.06.2025Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy z pasją, uśmiechem i niesłabnącą energią zaangażowali się w Szkolny Kiermasz Wielkanocny – zarówno tym, którzy z entuzjazmem sprzedawali, jak i tym, którzy chętnie kupowali! Szczególne podziękowania kierujemy także do osób, które zorganizowały i poprowadziły loterię podczas Targów Wielkanocnych w Niepołomicach.
14Dzięki Wam nasza szkolna inicjatywa zmieniła się w prawdziwie barwne i inspirujące wydarzenie. Stoiska tętniły pomysłami, radością i wielkanocną atmosferą, przyciągając tłumy uśmiechniętych gości.
Dzięki środkom zebranym podczas kiermaszu i targów zakupiliśmy leżaki na szkolne patio, ozdobione autorską grafiką Pani Sylwii Galas. Już teraz służą one wszystkim uczniom i pracownikom szkoły jako miejsce relaksu, odpoczynku i integracji.
Pozostała część funduszy została przeznaczona na wyjątkową nagrodę dla uczniów, którzy przez cały rok aktywnie i z pełnym zaangażowaniem pracowali na rzecz szkoły. Młodzież ta wzięła udział w pełnej magii, radości i integracji wycieczce do Krakowa – łączącej edukację, zabawę i niezapomniane wrażenia.
Dziękujemy jeszcze raz wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tych wyjątkowych wydarzeń. Wasze serce, czas i obecność mają ogromne znaczenie.
Zespół Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach – to miejsce, gdzie nauka łączy się z pasją, a społeczność tworzy prawdziwą wspólnotę!
Sylwia Galas
Archiwum Aktualności