• Fundacja Dzieciom Kolorowy Most

14.06.2024

Za nami kolejne już warsztaty dla uczniów z Zespół Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach, tym razem w zajęciach brali udział uczniowie klas pierwszych. Prowadzący Tomasz Bilicki rozmawiał z młodzieżą na temat zapobiegania przemocy i agresji w grupie rówieśniczej a także na temat wykorzystania potencjału tkwiącego w szkolnej rówieśniczej interwencji kryzysowej.

Po zakończonych Warsztatach "Bliżej Ucznia- bez presji i schematów" odbył się otwarty wykład dla całego Grona Pedagogicznego z Gminy Niepołomice, którego celem było pogłębienie wiedzy na temat przemocy rówieśniczej, planowania interwencji kryzysowej w szkole lub klasie a także poznanie sposobów radzenia sobie z przemocą rówieśniczą.

Ponad nauczycieli i prawie uczniów wzięło udział w organizowanym przez nas wydarzeniu. Z ankiet wypełnionych przez Uczniów i Grono Pedagogiczne jednoznacznie wynika, że tego typu wydarzenia są bardzo potrzebne, to czas, aby otwarcie rozmawiać o zdrowiu psychicznym uczniów, ale także czas, aby zadbać o dobro i spokój nauczycieli i pedagogów.

• Zwiedzamy

14.06.2024

Kolejne dni upłynęły klasie 3b pod znakiem zwiedzania - wrocławskiego zoo, Muzeum Narodowego we Wrocławiu oraz Ogrodu Japońskiego. Wszystko co dobre kiedyś się kończy, wracamy do domu.

• Grill

11.06.2024

Nasz rok współpracy ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Niepołomicach kończymy wspólnym grillem.

Przed nami wakacje, czas odpoczynku i regeneracji. Już we wrześniu wracamy i kontynuujemy naszą owocną współpracę. Dziękujemy za te wszystkie wspólne chwile. Mam nadzieję, że udało nam się zanieść Wam uśmiech.

• SpeekUp DebatujeMy

11.06.2024

Przedstawiciele naszej szkoły wzięli dziś udział w finałowej debacie oksfordzkiej i zmierzyli się z trzema problemami: likwidacji luki placowej, przyśpieszonej procedury nadawania obywatelstwa polskiego i uczestnictwa w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Finałowa debata była efektem przygotowań w ramach Projektu SpeekUp DebatujeMy, którą realizowała Fundacja ProPomost. Pojedynek na argumenty z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych z Giebułtowa i Skawiny był zacięty, ale pełen szacunku dla adwersarzy. Gratulujemy wiedzy i umiejętności argumentowania. Udział w tego rodzaju projekcie było znakomitą szkołą kształtowania postaw obywatelskich i szansą na kształtowanie umiejętności wystąpień publicznych.

I mimo że wygrywaliśmy i przegrywaliśmy pojedynki to dzięki Waszemu zaangazowaniu wszyscy dziś jesteście zwycięzcami