• Warsztaty Speak Up!DebatujeMy

28.02.2024

Dziś odbyły się kolejne warsztaty przygotowujące młodzież do debaty oksfordzkiej.

Celem spotkania było poznanie zasad debaty oksfordzkiej i podstaw retoryki. Odbyły się też zajęcia praktyczne, czyli próbna debata, której teza brzmiała:”Szkoły powinny oceniać za włożoną pracę a nie rezultaty”. Argumenty propozycji jak i opozycji były przemyślane i ciekawe a dyskusja zażarta. Inspirujące było poznanie pomysłów uczniów na ich szkołę marzeń. Dziękujemy organizatorom Fundacjo Pro-Most.

• Zawody z piłki ręcznej

28.02.2024

Zanim uczniowie rozpoczęli ferie, mieliśmy przyjemność dopingować reprezentantów naszej szkoły, podczas zawodów powiatowych z piłki ręcznej.

Emocje były ogromne, tym bardziej, że byliśmy gospodarzami całego wydarzenia.

Po wyrównanych pojedynkach, wygrane mecze pozwoliły na zdobycie następujących miejsc:

-chłopcy miejsce 2

-dziewczęta miejsce 3

Gratulujemy!

• Job shadowing

20.02.2024

“Człowiek uczy się przez całe życie. Nawet jeśli jest nauczycielem. Nawet w ferie:-)
            Podczas mobilności “job shadowing” rozpoczynamy współpracę z nową szkołą partnerską IES Mediterraneo w Torravieja koło Alicante.
            Pozdrawiamy całą społeczność naszej szkoły.

• Zaproszenie do udziału w konkursie

09.02.2024

Jak powiedział sam Albert Einstein: "Życie to jak jazda na rowerze. Aby utrzymać równowagę, musisz się poruszać". Dlatego właśnie zapraszamy Was do tej niezwykłej zabawy, gdzie nauka i kreatywność idą w parze!

Z przyjemnością chcemy Was poinformować, że nadchodzi wyjątkowa data – 14 marca. Ten dzień jest niezwykły nie tylko ze względu na obchody Dnia Liczby Pi (3.14), ale także z powodu urodzin samego Alberta Einsteina!

W związku z tym, chcielibyśmy Was serdecznie zaprosić do udziału w konkursach, które przygotowaliśmy z myślą o upamiętnieniu tych dwóch wyjątkowych okoliczności:

1. Urodziny Einsteina: a) Konkurs plastyczny – zachęcamy do stworzenia portretu Alberta Einsteina na formacie A3, wykorzystując dowolną technikę, z wyłączeniem grafiki komputerowej. Termin składania prac mija 11 marca 2024 roku. Prace oceniane będą pod kątem estetyki, zgodności z tematem oraz kreatywności. b) Kartka z życzeniami urodzinowymi dla Alberta Einsteina, zawierająca zwroty matematyczne. Tutaj liczymy na Państwa pomysłowość i kreatywność. Format pracy jest dowolny, podobnie jak technika wykonania. Termin składania prac również do 11 marca 2024 roku. Oceniane będą estetyka, zgodność z tematem oraz kreatywność.

• Zwiedzanie szkoły

09.02.2024

Dnia 8 lutego mieliśmy niezwykłą przyjemność gościć panią Izabelę Cywę, która podzieliła się z nami swoimi inspirującymi doświadczeniami z pracy misyjnej w Republice Środkowoafrykańskiej. Cieszy nas, że wśród naszych gości znajdowali się uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Jodłówce. Dziękujemy również młodzieży Zespołu Szkół im. Jana Pawła II za oprowadzenie młodszego pokolenia po naszej szkole oraz zachęcenie ich do przyszłego uczestnictwa w życiu naszej placówki. Ich entuzjazm i zaangażowanie są inspirujące dla nas wszystkich.

W trakcie zwiedzania szczególnym punktem programu był nasz kompleks strzelecki, który został profesjonalnie przedstawiony przez naszego Wice-Dyrektora Michała Glicę. Dzięki jego fachowej wiedzy mogliśmy pokazać nie tylko techniczne aspekty strzelania, ale także podkreślić wartości, jakie kultywujemy w naszej szkole - dyscyplinę, współpracę i odpowiedzialność.