• Wycieczka zawodowa klasy 4 technikum ekonomiczno-hotelarskiego

03.10.2023

Firma Nawrocki Meble, Winnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego, Browaru Okocim - wycieczka zawodowa klasy 4 technikum ekonomiczno- hotelarskiego

Wykorzystując ostatnie dni lata klasa 4 THE udała się na wschód w celu zapoznania się ze specyfiką produkcji mebli hotelowych. Dzięki właścicielowi firmy Nawrocki Meble specjalizującej się w produkcji ekskluzywnych mebli stanowiących wyposażenie hoteli poznaliśmy proces produkcji od projektu aż do uzyskania produktu finalnego.

Realizacje firmy to m.in. Intercontinental Grand Hotel Dieu w Lyonie, czy ikona polskiego hotelarstwa- Sofitel Victoria w Warszawie.

Drugim punktem wycieczki było zwiedzanie Winnicy „Nad Dworskim Potokiem” Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pan Adam Kiszka zapoznał nas z historią zakładu

oraz zasadami uprawy winorośli.

Zaprosił też do skorzystania ze studiów podyplomowych z zakresu enologii prowadzonych przez Uniwersytet Jagielloński.

www.winnica-uj.pl

Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Browaru Okocim. Ta część wycieczki była kontynuacją wcześniejszego wyjazdu do pałacu właściciela browaru Goetza w którym obecnie jest prowadzona działalność hotelowa.

Tym razem dzięki Stowarzyszeniu Miłośników Browaru Okocim mogliśmy poznać pierwszą siedzibę Goetzów, zobaczyć z bliska na czym polega i jak przebiega proces produkcji piwa, dotknąć i spróbować jak smakują, pachną surowce i gotowe produkty w różnych odmianach

i na różnych etapach produkcji, a przy okazji poznać tajemnice i historię jednego z najstarszych browarów w Polsce.

• Zajęcia praktyczne V THR w Hotelu Kasztel

03.10.2023

W dniu 22.09.2023 grupa Hotelarzy z klasy V THR brała udział w zajęciach praktycznych w trakcie spotkania w Hotelu Kasztel. Uczniowie w trakcie spotkania z obsługą hotelu mogli posłuchać ciekawostek z życia hotelu, ugruntować teoretyczne wiadomości zdobyte na lekcjach z ich praktycznym zastosowaniem. Spotkanie było bardzo ciekawe, nastroje pozytywne, a Hotel Kasztel jest ciekawym miejscem na imprezy towarzyskie lub uroczystości okolicznościowe. Poniżej link do hotelu oraz zdjęcia z zajęć.

• Akademia Puszcza z wizytą w Lublinie

03.10.2023

Jakże szczęśliwy okazał się wczorajszy dzień dla klasy 1C i uczęszczających do niej zawodników Akademi Puszcza podczas wizyty w Lublinie. Słońce ogrzewało boisko a gra i postawa uczniów radowało serce trenera i wychowawcy Cezarego. Nasi reprezentanci wygrali sparing z akademią Motor Lublin 6:2. Później czekała na nas nagroda ma głównym boisku Areny Lublin. Drużyna MKS Puszcza Niepołomice wygrała pucharowy mecz z Motor Lublin 1:0 a nasi podopieczni jako 12. zawodnik spisali się wspaniałe głośno dopingując idoli.