• Konkurs Matematyczno-Logiczny

• Regulamin Konkursu Matematyczno-Logicznego "Rozwijamy Umysły"

Organizatorzy: nauczycielka filozofii Sylwia Galas oraz nauczycielki matematyki Renata Filipowska i Beata Gorzkowska

Cel konkursu:

• Promowanie Matematyki i Logiki: Celem konkursu jest zachęcenie uczestników do pogłębiania swojej wiedzy z zakresu matematyki i logiki oraz zainteresowania się nimi jako fascynującymi dziedzinami.
    • Rozwijanie Myślenia Analitycznego: Konkurs ma na celu rozwijanie umiejętności analitycznego myślenia uczestników poprzez prezentację zadań wymagających logicznego rozumowania, dedukcji i wnioskowania.
    • Podnoszenie Poziomu Edukacji Matematycznej: Poprzez konkurs chcemy przyczynić się do podniesienia ogólnego poziomu edukacji matematycznej wśród uczestników oraz zachęcić ich do samodzielnego zgłębiania tematów matematycznych.
    • Wyróżnianie Wybitnych Uzdolnień: Konkurs "Rozwijamy Umysły" ma na celu wychwycenie i wyróżnienie uczestników o wyjątkowych umiejętnościach matematycznych i logicznych.
    • Rozbudzanie Ciekawości: Poprzez nietuzinkowe i fascynujące zadania, konkurs może zachęcić uczestników do badania głębszych aspektów matematyki i logicznego myślenia.

Termin: Z okazji Światowego Dnia Logiki zapraszamy młodzież Zespołu Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach do udziału w naszym wyjątkowym Konkursie Logicznym, gdzie świat matematyki splata się z fascynacją filozofią. Konkurs odbędzie się w dniu 15 stycznia w budynku szkoły.

Uczestnicy: Konkurs jest przeznaczony dla uczniów Zespołu Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II    w Niepołomicach.

Zasady uczestnictwa:

1. Uczestnictwo w Konkursie jest dobrowolne.
    2. Udział w Konkursie jest bezpłatny.
    3. Przystąpienie do Konkursu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu przez ucznia, jego rodziców lub opiekunów prawnych.
    4. Uczniowie deklarują chęć uczestnictwa do Pani Sylwii Gala, Renaty Filipowskiej lub Beaty Gorzkowskiej.
    5. Uczestnicy Konkursu wraz z opiekunami wyrażają zgodę na zamieszczenie wyników oraz wizerunku na stronie internetowej szkoły.
    6. Zadania i kryteria oceniania przygotowuje Renata Filipowska, Beata Gorzkowska i Sylwia Galas które tworzą komisję poprawiającą prace uczniów.
    7. Uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania zasad fair play oraz postępowania etycznego podczas konkursu.
    8. Uczestnicy mają obowiązek stawić się w wyznaczonym czasie i miejscu oraz posiadać przy sobie długopis.
    9. Decyzja komisji jest ostateczna i nie podlega odwołaniu.
    10. Oceniana będzie poprawność odpowiedzi.

Nagrody: Laureaci otrzymają nagrody oraz dyplomy.

Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w Konkursie Matematyczno-Logicznym "Rozwijamy Umysły" i życzymy powodzenia!

Czy jesteś gotowy na intelektualną przygodę?

• Rozwiąż zagadki, które ujawnią przed Tobą fascynujący świat logicznych wyzwań.
    • Połącz abstrakcyjne myśli filozofii z precyzyjnością matematyki, tworząc most pomiędzy dwoma światami.
    • Rywalizuj z utalentowanymi młodymi umysłami, które podzielają Twoją pasję.