• Konkurs Krótkometrażowych Filmów Komórkowych

• Gmina Niepołomice i Zespół Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach ogłaszają Konkurs Krótkometrażowych Filmów KomórkowychWORTHY„Śladami I i II wojny światowej w gminie Niepołomice”.

Konkurs jest skierowany do uczniów szkół w gminie Niepołomice. Jego główne cele to:

• zachęcenie do poszukiwania śladów I i II wojny światowej na terenie gminy Niepołomice,
    • zachęcenie do aktywności twórczej, artystycznej oraz do lepszego poznania historii Małej Ojczyzny,
    • rozwijanie umiejętności badania śladów przeszłości,
    • pogłębienie wiedzy na temat I i II wojny światowej, poznawanie ciekawych miejsc oraz osób związanych z tamtymi wydarzeniami,
    • zachęcenie do badań związanych z historią swojej rodziny,
    • nabycie umiejętności dokumentowania śladów historii przy pomocy nagrań filmowych,
    • budowanie dialogu między pokoleniami i tworzenie nowych perspektyw dla studiowania historii za pomocą nowych technologii,
    • rozwijanie umiejętności dzielenia się wrażeniami i przemyśleniami, w jaki sposób historia wpłynęła na losy rodziny, na miejscowość, Polskę i świat.

Proponujemy pięć tematów do wyboru:

• Bohaterowie dnia codziennego.
    • Ślady wojny na terenie gminy Niepołomice.
    • Mieszkańcy i ich życie codzienne w gminie Niepołomice podczas I lub II wojny światowej.
    • Miejsca pamięci.
    • Puszcza Niepołomicka „świadkiem wojny”.

I etap – szkolny pozwoli on wyłonić najlepsze filmy do etapu II – gminnego. Termin nadsyłania prac do tego etapu to 31 marca 2021 r. Wyniki zostaną ogłoszone do 15 kwietnia 2021 r.

Dla osób, które zajmą pierwsze trzy miejsca przewidziano sprzęt elektroniczny: laptop, kamerę sportową Go Pro, tablet. Dla trzech wyróżnionych osób przewidziano sprzęt elektroniczny.

Nagrody ufundowały Gmina Niepołomice oraz Unia Europejska w ramach projektu WORTHY.

Wręczenie nagród odbędzie się podczas konferencji, zaplanowanej na maj 2021 r.

Patronat nad konkursem objął Roman Ptak, burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice. Patronat medialny sprawuje Gazeta Niepołomicka.

Wszystkie szczegóły znajdą Państwo w regulaminie konkursu. Zamieszczamy też kartę zgłoszeniową z załącznikami.