Start Projekty Modernizacja Kszt. Zaw. Rekrutacja na staż-wizytę zawodoznawczą do firm z branży informatycznej ATMAN i NTT
poniedziałek, 11 maja 2015 13:11

Do dnia 29.05.2015 r trwa rekrutacja na staż-wizytę zawodoznawczą do firm z branży informatycznej: NTT i ATMAN do Warszawy.

Jej celem jest zapoznanie się z  dwoma dużymi firmami: jedną produkującą komputery stacjonarne, akcesoria, podzespoły i urządzenia peryferyjne, drugą działającą w branży teleinformatycznej, dostarczającej usługi sieciowe: Internet, chmurę obliczeniową.

Zwiedzimy dział montażowo-serwisowy i zaplecze logistyczno-magazynowe firmy NTT, zobaczymy jak wygląda praca personelu w firmie, jakie są wymagane kwalifikacje od pracowników
Zapoznamy się z infrastrukturą informatyczną, m. in. szafami rackowymi, serwerami, switchami, routerami, mediami miedzianymi i światłowodowymi, systemami operacyjnymi firmy ATMAN. Dowiemy się co to jest kolokacja, centrum wymiany ruchu, jakie usługi świadczy firma, jak funkcjonuje, jaką rolę i zadania oraz kwalifikacje mają pracownicy firmy.

Dotyczy: uczniowie klasy pierwszej technikum kształcącego w zawodzie technik informatyk

Ilość miejsc: 27

Zapisy u szkolnego lidera Projektu Zbigniewa Florczykiewicza