Start Projekty Modernizacja Kszt. Zaw. Staż-wizyta zawodoznawcza do Hotelu PEGAZ w Krynicy
czwartek, 08 stycznia 2015 20:21

Staż-wizyta zawodoznawcza do Hotelu PEGAZ w Krynicy

W dniach 17-18 grudnia 2014 uczniowie klas II i III Technikum Hotelarskiego, w ramach projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce udali się na staż – wizytę zawodoznawczą do czterogwiazdkowego hotelu Pegaz w kurorcie Krynica-Zdrój.

Przyszli hotelarze mieli okazję przyjrzeć się bliżej pracy zarówno całego hotelu jak i poszczególnych działów. Uczniowie mogli korzystać z usług świadczonych przez hotel. Menedżer hotelu oprowadziła grupę po obiekcie, zapoznała ze strategią marketingową panującą w hotelu, zasadami tworzenia ofert hotelowych dla różnych klientów.

Wizyta w recepcji

Wizyty w salach konferencyjnych

Kolejnym bardzo interesującym punktem stażu były warsztaty barmańskie, które prowadził barman hotelowy. Barman opowiedział o swojej pracy, podzielił się wiedzą i zaprezentował pokaz sztuki barmańskiej. Uczniowie mogli również samodzielnie wykonać napoje i drinki.

Pokazy i warsztaty barmańskie

Podczas pobytu uczniowie mogli korzystać nie tylko z usługi noclegu i gastronomii, ale także usług dodatkowych, oferowanych przez hotel Pegaz takich jak: basen, strefa saun, jacuzzi, spa.

Dzięki tej wizycie w hotelu uczniowie Technikum Hotelarskiego mogli nabyć wiedzę hotelarską, jak i również spojrzeć na obiekt oczami klienta.

Oprócz zwiedzania hotelu program stażu przewidywał realizację warsztatów obsługi ruchu turystycznego. Celem ich było nabycie umiejętności pilotażu grup podczas wycieczek oraz udzielania informacji o atrakcjach turystycznych regionu. Jest to bardzo istotna umiejętność zawodowa w branży hotelarsko – turystycznej.

Krynica-Zdrój jest miejscem z wieloma atrakcjami turystycznymi. Dzięki temu świetnie nadaje się na warsztaty dla przyszłych pracowników branży turystycznej. Każdy z uczniów miał za zadanie samodzielnie odnaleźć, zaprezentować atrakcję turystyczną Krynicy i opowiedzieć o niej pozostałym członkom grupy.  Warsztaty prowadziła i oceniała pani Karina Bursiak – profesjonalny pilot wycieczek.

Wizyta była dla uczniów całkowicie bezpłatna – wyżywienie, noclegi, przejazd, ubezpieczenie i inne atrakcje były finansowane w ramach projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane i przeprowadzone przez pana Zbigniewa Florczykiewicza – lidera projektu oraz nauczyciela obsługi informatycznej w hotelarstwie pana Józefa Zelka.

Agata Ratuszek – uczennica kl. II THT