Start Projekty Modernizacja Kszt. Zaw. Staż-wizyta zawodoznawcza do Cyfronetu
niedziela, 04 maja 2014 17:10

Staż-wizyta zawodoznawcza do Cyfronetu

Uczniowie 1 klasy technikum kształcącego w zawodzie technik informatyk odwiedzili firmę Cyfronet AGH w Krakowie.
Wyjazd odbył się w ramach staży-wizyt zawodoznawczych z Projektu Modernizacja Kształcenia zawodowego w Małopolsce, dlatego jego koszty były w całości pokryte ze środków unijnych.

Głównymi punktami wycieczki były:

- udział w prelekcji wygłoszonej przez informatyków pracujących w firmie, odpowiedzi na pytania uczniów

- odwiedziny serwerowniach, w których znajdują się komputery, w tym superkomputer ZEUS - największy w Polsce i 113 na świecie pod względem szybkości działania.

Pamiątkowe zdjęcia z ZEUSem

Miejmy nadzieję, że wycieczka przyczyni się do rozbudzenia pasji informatyką, techniką komputerową i pozytywnie wpłynie na dalszą pracę na lekcjach uczniów naszego technikum