Start Projekty Modernizacja Kszt. Zaw. Wycieczka zawodoznawcza do cyfronetu
poniedziałek, 07 października 2013 16:38

Wycieczka zawodoznawcza do cyfronetu

Jak co roku i w tym uczniowie technikum kształcącego w zawodzie technik informatyk odwiedzili firmę Cyfronet AGH w Krakowie. Do Centrum superkomputerowego wybrali się tym razem uczniowie klasy drugiej.

Wyjazd odbył się w ramach staży-wizyt zawodoznawczych z Projektu Modernizacja Kształcenia zawodowego w Małopolsce, dlatego jego koszty były w całości pokryte ze środków unijnych.
Głównymi punktami wycieczki były: prelekcja wygłoszona przez informatyków pracujących w firmie, odpowiedzi na pytania uczniów oraz odwiedziny serwerowni, w których znajdują się komputery, w tym superkomputer ZEUS - największy w Polsce i 113 na świecie pod względem szybkości działania.

Pamiątkowe zdjęcie z ZEUSem