Start Projekty Modernizacja Kszt. Zaw. Warsztaty baristyczne
sobota, 16 marca 2013 13:09

Warsztaty baristyczne

W dniach 7-8 marca 2013 r. odbył się pierwszy w tym roku szkolnym kurs branżowy w Ramach Projektu - warsztat baristyczny.

Dla niewtajemniczonych - kurs baristyczny to zajęcia poświęcone sposobom przygotowywania kawy, a jest ich naprawdę bardzo dużo. Można by rozprawiać o tym, jak Bubba o krewetkach w filmie Forrest Gump.

W warsztatach wzięło udział pięcioro uczniów technikum kształcącego w zawodzie technik hotelarstwa. Pierwszy dzień poświęcony był w większości teorii (wszędzie ta teoria). Drugi dzień to już tylko zajęcia praktyczne: mielenie kawy, parzenie w expresie, spienianie mleka, nalewanie, malowanie ....

A jak to wyglądało opowiada krótka galeria zdjęć: