Start Projekty Modernizacja Kszt. Zaw. Kurs barmański dla drugiej grupy uczniów
czwartek, 13 października 2011 19:37

Kurs barmański dla drugiej grupy uczniów

Wraz z początkiem roku szkolnego pięciu uczniów klas technikum kształcącego w zawodzie technik hotelarstwa uczestniczyło w kursie barmańskim, który pozwolił im zdobyć wiedzę i umiejętności potrzebne do pracy za barem.

Program kursu podzielony był na dwie części. Pierwsza z nich to szkolenie teoretyczne zawierające przede wszystkim tematykę klasyfikacji alkoholi, naukę przygotowywania z nich drinków oraz napoi mieszanych, przygotowywania kaw, parzenia herbat. Część praktyczna składała się z ćwiczeń pozwalających opanować technologię przygotowania napojów mieszanych, elementy obsługi klienta, podstawy flair oraz organizację pracy za barem.

Zadowoleni uczestnicy kursu barmańskiego

Zajęcia praktyczne ...