Start Projekty Modernizacja Kszt. Zaw. Konkurs "Mam zawód. Mam fantazję."
piątek, 02 września 2011 08:56

Konkurs "Mam zawód. Mam fantazję."

Zapraszam do udziału w konkursie Mam Zawód. Mam Fantazję

Wystarczy, że chodzisz do szkoły zawodowej i korzystasz z bezpłatnych kursów i szkoleń w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”

Przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie i wykonanie plakatu, filmu, fotografii lub kabaretu, które w ciekawy i atrakcyjny sposób przedstawiać będą zajęcia realizowane w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce” oraz korzyści płynące z uczestnictwa uczniów w projekcie, nauki konkretnego zawodu, a także ze współpracy przedsiębiorców ze szkołami zawodowymi.

Celem konkursu jest:

-promocja projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”
-promocja kształcenia zawodowego,-ukazanie korzyści płynących z powiązania oferty szkoły z wymaganiami rynku pracy,
-zachęcenie pracodawców do współpracy ze szkołą i do zwiększenia liczby uczniów przyjmowanych na praktyki.

Konkurs jest prowadzony w czterech kategoriach:

PLAKAT – np. pokazujący korzyści, jakie niesie ze sobą uczestnictwo w zajęciach dostępnych w ramach projektu, promujący współpracę szkół z pracodawcami lub zachęcający uczniów do udziału w projekcie „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”,

FILM – np. nakręcenie filmu z realizacji zajęć w ramach projektu, pokazanie pracy uczniów z mistrzem danego zawodu lub praktyk (wizyt zawodoznawczych) w przedsiębiorstwach,

FOTOGRAFIA – np. zdjęcie z realizacji zajęć w ramach projektu - przedstawienie wyników pracy lub współpracy uczniów podczas procesu tworzenia,

KABARET – np. przedstawienie współpracy pomiędzy mistrzem a uczniem w nauce danego zawodu lub trudności na jakie napotykają uczniowie w procesie kształcenia.

Rekrutacja potrwa do połowy października

Czekają atrakcyjne nagrody

Zachęcam gorąco wszystkich uczniów biorących w Projekcie do wzięcia udziału w konkursie!!!

Więcej informacji u szkolnego lidera projektu Zbigniewa Florczykiewicza lub na stronie www.zawodowamalopolska.pl