Start Projekty Modernizacja Kszt. Zaw. Informacje o projekcie
środa, 18 maja 2011 08:32

Informacje o projekcie Wyróżniony

Zespół Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach przystąpił do udziału w projekcie systemowym Województwa Małopolskiego realizowanego w partnerstwie z powiatami: „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”.
Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

• Okres realizacji projektu 2010 – 2015
  • Grupa docelowa projektu to uczniowie małopolskich szkoł zawodowych

Projekt Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce” ma na celu m.in.:

• podniesienie atrakcyjności i jakości oferty kształcenia zawodowego w Małopolsce poprzez wdrożenie co najmniej 200 programów rozwojowych szkół zawodowych;
• wzmocnienie kształcenia zawodowego w głównych dla województwa 8 branżach
• dostosowanie oferty kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy;
• doposażenie szkół w niezbędny do realizacji projektu sprzęt techno-dydaktyczny;
• zmianę świadomości młodych mieszkańców małopolski na temat kształcenia zawodowego

W jaki sposób projekt będzie realizowany w naszym Zespole Szkół i co zyskają uczniowie ?

W projekcie biorą udział uczniowie Technikum Informatycznego i Technikum Hotelarskiego.  Będą oni mogli uczestniczyć w ciekawych zajęciach szkolnych i pozaszkolnych rozszerzających ich wiedzę i pozwalającymi zdobyć nowe umiejętności oraz kwalifikacje.

uczniowie Technikum Hotelarskiego będą mogli uczestniczyć w:

• kursach kelnerskich,
  • kursach barmańskich,
  • warsztatach baristycznych
  • kursach prawa jazdy

uczniowie Technikum Informatycznego będą mogli uczestniczyć w:

• kursach CISCO - administrator sieci
  • kursach CISCO – technik sieciowy
  • kursach prawa jazdy B
  • kursach grafiki rastrowej - obróbka zdjęć

Nabycie dodatkowych umiejętności i kwalifikacje pozwolą lepiej przygotować uczniów do wejścia na rynek pracy i zdobycie atrakcyjnego i poszukiwanego przez pracodawcę zawodu.

Uczniowie skorzystają również z rozszerzonej oferty zajęć pozalekcyjnych w zakresie:

• branżowych języków obcych
  • matematyki
  • technologii informacyjnych
  • doradztwa edukacyjno-zawodowego

Ponadto w ramach Projektu zostaną zorganizowane:

• staże-wizyty zawodoznawcze do firm z branży hotelarskiej i informatycznej
  • seminaria
  • zagraniczne wizyty studyjne

Więcej informacji o Projekcie, a także bieżącą ofertę można znaleźć na stronie:

lub u szkolnego lidera projektu Zbigniewa Florczykiewicza,