webmaster
Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach - klasa policyjna, szkoła ponadgimnazjalna Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach - klasa policyjna, szkoła ponadgimnazjalna

Szkoła Mistrzów Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2017”

Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach
webmaster

webmaster

czwartek, 05 lipca 2018 20:59

Narodowe Czytanie odbędzie się 7 września (piątek) o godzinie 9:00 w auli szkoły.
Wydarzenie Narodowe Czytanie 2018 Zainauguruje Dyrektor Zespołu Szkół im.Ojca Świętego Jana Pawła II Pani Barbara Wiśniowska. Następnie czytać będą absolwenci, uczniowie, zaproszeni goście, końcowe fragmenty przeczytają nauczyciele, Przydziałem tekstów zajmuje się nauczyciel j. polskiego Pani Lucyna Niedbała - Trojan Scenografię przygotuje działające w szkole koło plastyczne. W wydarzeniu udział weźmie cała społeczność uczniowska, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Wydarzenie wspiera Samorząd Uczniowski.

czwartek, 21 czerwca 2018 08:24

 

„Żegota - ukryta pomoc” to projekt prowadzony przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Efektem projektu jest wystawa „poświęcona ludziom zaangażowanym w działalność Rady Pomocy Żydom zamkniętych       w gettach i obozach koncentracyjnych na terenie Generalnego Gubernatorstwa, a także ukrywającym się na tzw. aryjskich papierach”. Ideą projektu jest poznanie i popularyzacja historii losów społeczności żydowskiej na ziemiach polskich podczas II wojny światowej. Uczniowie Zespołu Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach: Sylwia Kryza, Patrycja Nowak, Dominika Szewczyk, Patryk Drwal i Krzysztof Świętek, wzięli udział w projekcie koncentrując się na losach Żydów niepołomickich. Efektem pracy jest film oparty na wiarygodnych źródłach historycznych z epoki. Uczestnicy konkursu i twórcy filmu pod tytułem „Z pamiętnika Irenki Glück. Niepołomice 1941 – 1942” zajęli drugie miejsce w konkursie finałowym.

Twórcy filmy składają szczególne podziękowania za pomoc w żmudnym kompletowaniu i analizie źródeł Panu Mieczysławowi Januszowi Jagle, bez wsparcia którego film nie mógłby powstać.

Autorzy filmu składają także gorące podziękowania pracownikom Muzeum Niepołomickiego.

 

Obejrzyj film: --->LINK<---

 


czwartek, 14 czerwca 2018 15:03

Na podstawie złożonych dokumentów rekrutacyjnych i kryteriów zawartych w regulaminie Projektu, została opracowana lista rankingowa uczniów zakwalifikowanych na płatne staże wakacyjne w firmach

Liczba uczniów deklarujących chęć uczestnictwa w stażach wakacyjnych - 28 osób

Ilość miejsc dostępnych - 20

Proszę o kontakt wszystkie zapisane osoby w celu zebrania danych, określenia firm, ewentualnie złożenia rezygnacji z udziału w stażu.

 

Zbigniew Florczykiewicz

poniedziałek, 04 czerwca 2018 08:24

 

Wrocław to miasto, do którego dosyć często organizujemy  wycieczki szkolne. Trudno się dziwić, wszak to miejsce wielu  atrakcji turystycznych. Tym razem  w podróż wyruszyła klasa IIA liceum z Zespołu Szkół im. Ojca św. Jana Pawła II wraz z wychowawcą  Barbarą Sołkowską i panią Agatą Dańdą. Było to w dniach od  24-26 maja.

Wśród standardowych tras nie zabrakło Afrikanum we wrocławskim ZOO. Nowoczesny budynek , a przede wszystkim  niezwykłe piękno podwodnego świata potrafi zachwycić nawet tych, którzy nie mają piątki z biologii.

Na szczególną uwagę zasługuje jednak wieczorny spektakl w Teatrze Muzycznym Capitol. Oglądnęliśmy musical pt: ”Frankenstein”. Była to musicalowa wersja historii Doktora Frankensteina i Monstrum według scenografii i reżyserii Wojciecha Kościelniaka. Spektakl ten to niezwykłe widowisko z dużą obsadą i świetną muzyką. „ Wojciech Kościelniak zabawił się konwencją i zamiast grozy zaproponował groteskę w mrocznej oprawie - zarówno scenograficznej, jak i muzycznej” – napisano w jednej z  recenzji.

W programie wycieczki nie mogło zabraknąć zwiedzania miasta z przewodnikiem. Spacer po najciekawszych miejscach to duże przeżycie zwłaszcza dla uczniów, którzy byli tu pierwszy raz. Warto wspomnieć urokliwy Ostrów Tumski, Starówkę z niepowtarzalnym Ratuszem ,a także piękne sale Uniwersytetu Wrocławskiego. Przy okazji była” powtórka” ze stylów w architekturze...

Nie można pominąć jedynej w swoim rodzaju atrakcji Wrocławia, czyli słynnych Krasnali. Co prawda najbardziej ciekawi to dzieci. Mimo to chcę wspomnieć o jednym z krasnali, który jest ukłonem w stronę prof. Miodka i nosi jego twarz. Wprawdzie jego słynne audycje:” Ojczyzna – Polszczyzna” nie  wszystkim są znane, ale z tekstami prof. Miodka spotykamy się nie tylko na lekcjach języka polskiego, ale również na ustnej maturze. Abiturienci, analizując wypowiedzi znanego językoznawcy, muszą wykazać się znajomością zagadnień z nauki o języku.

Mam nadzieję, że licealiści na długo zapamiętają wycieczkę. Wszak stare powiedzenie: „Podróże kształcą” jest wciąż aktualne. Obecna matura wymaga od uczniów nie tylko literackiej wiedzy, ale także znajomości różnych tekstów kultury, stylów architektury, wiedzy o teatrze,  itp. W przyszłym roku uczniowie klasy IIA będą maturzystami . Kto wie, może jakiś epizod z wycieczki do Wrocławia pojawi się w wypowiedzi i podniesie ocenę uzyskaną na egzaminie maturalnym.

 

Barbara Sołkowska nauczyciel  j. polskiego i historii w Zespole Szkół

im. OŚJPII w Niepołomicach.

poniedziałek, 21 maja 2018 15:32

„Proście wy Boga o takie mogiły, które łez nie chcą, ni skarg, ni żałości

lecz dają sercom moc czynu, zdrój siły na dzień przyszłości”

M. Konopnicka

 

Już dziesięć lat uczniowie szkół naszej gminy budują żywy pomnik papieżowi, który jako biskup każdego roku odwiedzał Niepołomice. Tym pomnikiem jest Gminny Konkurs Wiedzy o Papieżu Janie Pawle II. Konkurs ma na celu stworzenie możliwości poszerzenia i sprawdzenia wiedzy o życiu, i nauczaniu naszego papieża, odkrycie bogactwa Jego nauczania, skłonienie młodych ludzi do refleksji nad swoim życiem oraz zachęcenie do rozwijania własnej osobowości.

Jakie były dwie, szczególnie ulubione dziedziny duszpasterstwa księdza Karola? Ile lat miał gdy został biskupem? Kto powiadomił biskupa Wojtyłę o śmierci papieża Jana Pawła I? Kogo przed rozpoczęciem konklawe w 1978 roku odwiedził biskup Wojtyła w poliklinice Gemelli? Ile lat był więziony prymas Wyszyński? Na takie pytania odpowiadali uczestnicy finału konkursu, który odbył się 17 maja w budynku Zespołu Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II
w Niepołomicach pod patronatem Burmistrza MiG Niepołomice Romana Ptaka oraz ks. dziekana Stanisława Miki.

Po zmaganiach konkursowych, w budynku MCDiS odbyła się prelekcja, którą wygłosił dr Stanisław Dziedzic - historyk literatury, kulturoznawca, autor książki „Romantyk Boży”. W swojej prelekcji opowiadał o fascynacji Karola Wojtyły poezją i teatrem. Z prelekcji dowiedzieliśmy się, że na twórczość młodego Karola duży wpływ miał mieszkający w okolicy Wadowic Emil Zegadłowicz, a także poeci epoki romantyzmu, a szczególnie C.K. Norwid. Znaczny wpływ  na rozwój osobowości  młodego Karola miało także wyjątkowe środowisko kulturalne i artystyczne  Wadowic, w których dorastał. Działały tam trzy teatry amatorskie, a nauczyciele gimnazjum uczestniczyli także w życiu kulturalnym pobliskiego Krakowa. Ponadto działało Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”, Towarzystwo „Czytelnia Mieszczańska”, Dom Katolicki przy parafii, towarzystwo literacko-plastyczne „Czartak”, kino, chóry i orkiestry. Młody Karol także dobrze zapowiadał się jako aktor. Pierwsze aktorskie kroki stawiał mając 14 lat w gimnazjalnym kole teatralnym. Był jednym z głównych aktorów Teatru Rapsodycznego założonego w konspiracji, w 1941 r. Dlatego decyzję Karola o wstąpieniu do seminarium jego znajomi przyjęli z niedowierzaniem.

W finale konkursu wzięły udział  54 osoby z 5 szkół podstawowych, 2 gimnazjów oraz Zespołu Szkół w Niepołomicach. W kategorii szkoła podstawowa przyznano następujące nagrody: I miejsce Łucja Satora, II miejsce Katarzyna Szewczyk, III miejsce Aleksandra Bednarczyk. W kategorii gimnazjum I miejsce zajęła Anna Lato, II miejsce Mateusz Burda, III miejsce Radosław Kukułka. W kategorii szkoła ponadgimnazjalna zwyciężyła  Martyna Figiel, II miejsce   zajął Mateusz Jaroszko a III Anna Krupa.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy.

W imieniu katechetów gminy Niepołomice oraz komisji konkursowej

Tomasz Paliński

Nauczyciel Zespołu Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach

Szczegółowe wyniki:

W kategorii szkoła podstawowa:

Bartosz Strumiński

8

Bednarczyk Aleksandra

28- III miejsce

Cylny Krystian

9

Czuma Aleksandra

17

Gąsłowski Szymon

13

Grochot Nikola

2

Kapała Alicja

8

Korta Zuzanna

13

Kracik Nina

20

Krysiak Dominika

7

Książek Gabriela

12

Maciejasz Emilia

11

Michalik Aleksandra

8

Michał Rai

6

Nowak Jakub

5

Olszewski Michał

21

Ozga Magdalena

9

Pikulska Emilia

3

Piwosz Kacper

17

Rainer Paweł

15

Rożkiewicz Zuzia

3

Rychtorczyk Natalia

11

Satora Łucja

31- I miejsce

Szewczyk Katarzyna

30 – II miejsce

Walentynowicz Julia

7

Węgrzyn Karolina

11

Zięba Małgorzata

18

 

W kategorii gimnazjum:

Dominika Waś

29

Julia Tańcula

41,5 - wyróżnienie

Sonia Dziedzic

26,5

Emilia Duda

15,5

Aleksandra Batko

19

Wiktor Bobowski

26,5

Mateusz Kamiński

29,5

Radosław Kukułka

43- III miejsce

Anna Lato

50 –I miejsce

Marcel Kupiec

19

Mateusz Burda

49,5 – II miejsce

 

W kategorii szkoła ponadgimnazjalna:

Mateusz Jaroszko

40 – II miejsce

Jędrzejczyk Natalia

20

Widła Patryk

12

Dobranowska Dominika

36

Garycki Jan

22

Iwański Krzysztof

31

Kłos Kamil

15,5

Zagól Łukasz

23

Filipowska Gabriela

26

Kryza Sylwia

19

Szkutnik Jakub

33 - wyróżnienie

Figiel Martyna

41 – I miejsce

Krupa Anna

38 – III miejsce

Czopik Anna

32

Nosal Mateusz

16,5

Marek Dawid

11

piątek, 18 maja 2018 11:53

PATRYK KLIMA uczeń klasy 3A  w Zespole Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach został laureatem XLIV Olimpiady Geograficznej organizowanej przez Polskie Towarzystwo Geograficzne. W dniach 19-24 kwietnia 2018 roku Patryk uczestniczył w zawodach które odbyły się w Zamościu. Po trzech dniach ciężkich zmagań został laureatem,  zajmując ósmą pozycję w kraju.

Ponadto Patryk został zakwalifikowany do udziału w obozie szkoleniowo – kwalifikacyjnym do Olimpiad Międzynarodowych i ma szansę reprezentować Polskę  na V Bałtyckiej Olimpiadzie Geograficznej w Valmierze na Łotwie w dniach 25-29 czerwca 2018 r  oraz XV Międzynarodowej Olimpiadzie Geograficznej w Quebec City w Kanadzie, połączonej z poolimpijskim objazdem terenowym w dniach 29 lipca – 13 sierpnia 2018 r.

Patryk jest w elitarnym gronie najlepszych młodych geografów reprezentujących nasz kraj w zawodach międzynarodowych.

Mentorem i Opiekunem merytorycznym Patryka jest Pani Dyrektor mgr Barbara Wiśniowska i Pan mgr Artur Maciuk

Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze zmagania Patryka.

środa, 09 maja 2018 17:55

REGULAMIN

„X Gminnego Konkursu Wiedzy o Papieżu Janie Pawle II.”

I. Cele konkursu:

 • stworzenie możliwości poszerzenia i sprawdzenia wiedzy o życiu i nauczaniu naszego papieża,
 • odkrycie bogactwa nauczania Jana Pawła II,
 • skłonienie młodych ludzi do refleksji nad swoim życiem oraz zachęcenie do rozwijania własnej osobowości,
 • skoordynowanie działań podejmowanych przez szkoły z terenu MiG Niepołomice, służących pielęgnowaniu pamięci o osobie Jana Pawła II.

II. Organizacja konkursu

1.      Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół z terenu MiG Niepołomice.

2. Konkurs  odbędzie się 17 maja 2018r. o godzinie 11.30 w budynku Zespołu Szkół im. Ojca św. Jana Pawła II w Niepołomicach.

3.      Patronat nad konkursem objął ksiądz dziekan Stanisław Mika oraz Burmistrz MiG Niepołomice pan Roman Ptak.

4.      W konkursie uczniowie biorą udział w trzech kategoriach wiekowych: klasy IV-VII szkoły podstawowej, gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalne.

5.      Reprezentanci danej szkoły są zgłaszani do finału konkursu na podstawie eliminacji szkolnych.

6.      Liczba reprezentantów danej szkoły zależy od ogólnej liczby uczniów tej szkoły. Na każdą rozpoczętą "pięćdziesiątkę" uczniów szkoła typuje jednego reprezentanta do etapu gminnego.

7.      Za organizację konkursu w każdej szkole odpowiada koordynator. Sposób powołania koordynatora wskazuje dyrektor szkoły.

8.      Uczestników finału gminnego konkursu szkoły zgłaszają do dnia 12 maja 2018 r. poprzez stronę: www.niepolomice.webhosts.pl/jp2/

9.      Organizator powołuje  Komisję Konkursową, składające się z opiekunów grup przybyłych na finał Konkursu.

10.  Na zwycięzców konkursu czekają nagrody.

11.  Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej konkursu i  opublikowane w lokalnych mediach.

III. Forma konkursu

Konkurs ma formę testu z pytań zamkniętych i otwartych. Czas rozwiązywania testu to 45 min. 

IV. Literatura konkursu:  

Dla szkół podstawowych:

- "Świadectwo" ,S. Dziwisz  (do str.45 i str. 55- 71).

św. Stanisław Kostka

Jan Paweł II o św. Stanisławie

 

Dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych:

Wybrane homilie i przemówienia z okazji I i VII pielgrzymki do Polski:

Homilia w czasie Mszy Św. odprawionej na terenie byłego obozu koncentracyjnego
Przemówienie do młodzieży zgromadzonej na Wzgórzu Lecha
Przemówienie do młodzieży zgromadzonej Na Skałce
Homilia w czasie mszy na Błoniach
Homilia w czasie Mszy Św. odprawionej na Wzgórzu Lecha

 

V. Kontakt:
email:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. tel. 530-846-310 lub poprzez stronę: www.niepolomice.webhost.pl/jp2/

środa, 09 maja 2018 06:28

L.p.

Rodzaj zajęć

Prowadzący

Termin realizacji

Miejsce realizacji

data

godziny (od-do)

1

Kurs CCNA 1-2

(grupa 6 osób)

Tomasz Wyczesany

6.06.2018

8.15-11.30 (4h)

ZS im. Ojca Świętego Jana Pawła II w  Niepołomicach

Plac Kazimierza Wielkiego 1,

sala 10

2

Kurs IT Essentials

I GRUPA (7 os.)

Tomasz Wyczesany

6.06.2018

13.06.2018

20.06.2018

27.06.2018

14.20-17.30 (4h)

14.20-17.30 (4h)

14.20-17.30 (4h)

8.00-14.15 (8h)

ZS im. Ojca Świętego Jana Pawła II w  Niepołomicach

Plac Kazimierza Wielkiego 1,

sala 10

3

Kurs IT Essentials

II GRUPA (7 os.)

Tomasz Wyczesany

9.06.2018

25.06.2018

26.06.2018

8.00-14.15 (8h)

8.00-11.15 (4h) 8.00-14.15 (8h)

ZS im. Ojca Świętego Jana Pawła II w  Niepołomicach

Plac Kazimierza Wielkiego 1,

sala 10

4

Kurs IT Essentials

III GRUPA (7 os.)

Jarosław Jeziorek

25.06.2018

26.06.2018

27.06.2018

8.00-14.15 (8h)

12.30-17.15 (6h)

8.00-14.15 (8h)

ZS im. Ojca Świętego Jana Pawła II w  Niepołomicach

Plac Kazimierza Wielkiego 1,

sala 11

5

Kurs CCNA 1-2

(grupa 6 osób)

Zbigniew Florczykiewicz

Dodano zajęcia:

27.06.2018

12.00-15.10

ZS im. Ojca Świętego Jana Pawła II w  Niepołomicach

Plac Kazimierza Wielkiego 1,

sala 8

 

1

Kurs CCNA 1-2

(grupa 6 osób)

Zbigniew Florczykiewicz

27.06.2018

12.00-15.00 (4h)

ZS im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach

Plac Kazimierza Wielkiego 1,

sala 8

poniedziałek, 07 maja 2018 18:03

W listopadzie kardynał Angelo Comastri odwiedził Niepołomice. Okazję do spotkania z Wikariuszem Ojca Świętego mieli także uczniowie Zespołu Szkół im. Ojca św. Jana Pawła II. Zarówno uczniowie, jak i ich gość byli bardzo zadowoleni ze spotkania, a na koniec, podczas rozmowy z nauczycielami, kardynał zaprosił młodzież wraz z opiekunami do Rzymu.

Tak właśnie zrodził się projekt wycieczki do Włoch, która dzięki życzliwości Pana Burmistrza Romana Ptaka i wsparciu Gminy doszła do skutku. Oczywiście pojechaliśmy! (14- 20.04 2018 r.).Wzięło w niej udział 22 uczniów i 3 nauczycieli. Organizatorem i kierownikiem wycieczki – pielgrzymki był ks. Rafał Bobek, opiekunami: p. Marta  Burghardt  i p. Barbara Sołkowska.

Rozpoczęła się  14 kwietnia o 7.00, mszą świętą w kościele parafialnym. Następnie wyruszyliśmy w drogę .Około 19.00 byliśmy już w Travisio, miasteczku położonym we Włoszech przy granicy austriackiej, które zaraz po zakwaterowaniu w hotelu, niektórzy postanowili zwiedzić.

Następnego dnia rano udaliśmy się do Padwy, gdzie mieliśmy okazję odwiedzić Bazylikę św. Antoniego i zobaczyć jego relikwie. Po mszy świętej udaliśmy się w dalszą drogę. Wieczorem byliśmy już w Rzymie.

Kolejnego dnia zwiedziliśmy: Monte Cassino – Opactwo św. Benedykta i cmentarz żołnierzy polskich, na którym złożyliśmy kwiaty i znicze. Tam też odbyła się msza święta.

Następnym miejscem, do którego dotarliśmy była położona nad Morzem Tyrreńskim - Gaeta. Gdy Pan Jezus umierał na krzyżu, przez świat przeszły  trzęsienia ziemi. Jedno z nich spowodowało pęknięcie góry. W szczelinie zbudowano kościół „Montania Spacata”, który odwiedziliśmy (byliśmy nawet na dachu :-) ). Kolejnym przystankiem była Fossanova – przepięknie usytuowane Opactwo – miejsce śmierci św. Tomasza z Akwinu.

Czwartego dnia dotarliśmy wreszcie do centrum Rzymu i do Watykanu. Jako pierwszą zwiedziliśmy Bazylikę św. Piotra. Zachwyciła nas swym ogromem i ilością umieszczonych tam dzieł sztuki. Dzięki uprzejmości kardynała Comastriego mieliśmy możliwość wejść do Grot Watykańskich, miejsca pochówku pierwszych chrześcijan,  usytuowanego pod Bazyliką. Najważniejszy dla nas był grób, który znajduje się dokładnie pod samym ołtarzem, na którym wyrosło  nie tylko centrum chrześcijaństwa – Bazylika i Watykan, ale także samo Chrześcijaństwo – grób św. Piotra Apostoła.

Kardynał Comastrii znalazł również czas, aby się z nami zobaczyć. Był zadowolony, że skorzystaliśmy z jego zaproszenia. Obdarował nas obrazkami z relikwiami  św. Jana Pawła II. Po tym przemiłym spotkaniu czekał na nas kolejny prezent od kardynała – wjazd na Kopułę Bazyliki św. Piotra, z której roztacza się przepiękny widok na cały Rzym. Po nacieszeniu nim oczu, oraz zrobieniu stamtąd wielu zdjęć, zwiedzaliśmy dalej. Wreszcie właściwy Rzym!

Zobaczyliśmy Zamek Anioła, Panteon, Fontannę di Trevi i Schody Hiszpańskie. Po tym pełnym wrażeń, ale i męczącym dniu wróciliśmy do hotelu, aby odpocząć przed kolejnym długim, intensywnym dniem, który zacząć miał się już o 5 rano.

Po bardzo wczesnym śniadaniu powróciliśmy do Watykanu, aby wziąć udział w audiencji generalnej z papieżem Franciszkiem. Było to niezapomniane przeżycie. Oprócz wysłuchania pokrzepiającej homilii, mieliśmy też okazję zobaczyć papieża, z odległości kilku metrów, pozdrowić Go, zrobić zdjęcie i poczuć atmosferę wspólnoty chrześcijańskiej łączącej wiernych z całego świata. Po audiencji kontynuowaliśmy zwiedzanie Rzymu. Zobaczyliśmy Bazylikę św. Pawła, św. Jana na Lateranie, Santa Maria Magiorre, Kapitol, Fora Cezarskie i Koloseum.

Szóstego i ostatniego już dnia naszych włoskich wakacji przyjechaliśmy do Casci – miasta św. Rity, której wstawiennictwo może nam się szczególnie przydać (zajmuje się ona bowiem sprawami trudnymi i beznadziejnymi ;-) ). Po wizycie w tym urokliwym miasteczku przyszła kolej na następne, chyba jeszcze piękniejsze – Asyż. To piękne, malowniczo położone miasteczko.  Bardzo podobała  się nam tamtejsza architektura, szczególnie typowe włoskie uliczki pełne kwiatów i krzewów. Zobaczyliśmy tam trzy bazyliki: Matki Bożej Anielskiej, św. Franciszka i św. Klary. Po zakończeniu zwiedzania udaliśmy się w drogę powrotną do Polski.

Wycieczka była dla nas wspaniałym i na pewno niezapomnianym przeżyciem. Wszyscy,  dzięki niej, wiele się nauczyliśmy, poznaliśmy kulturę Włoch, zobaczyliśmy trudno dostępne dla turystów miejsca, a także mieliśmy okazję do rozwinięcia się duchowo, dzięki świadectwu świętych i codziennych, odprawianych przez księdza Rafała Bobka mszach świętych. Dzięki niemu i dwóm paniom nauczycielkom ten wyjazd był dla nas tak owocny.  Starali się edukować nas na każdym kroku, co na pewno będzie nam bardzo przydatne w przyszłości i – być może – wykorzystane podczas egzaminów maturalnych.

Wielu uczestników tej wycieczki było po raz pierwszy we Włoszech. Nie sposób umieścić wszystkich  relacji i wrażeń. „Mnie osobiście najbardziej urzekła atmosfera życzliwości wyczuwalna szczególnie w mniejszych miasteczkach, takich jak Cascia, czy Fossanova. Szczerość i uśmiechy Włochów są miłym dodatkiem do piękna ich miast” – to wypowiedź jednej z uczestniczek; zaś inna dopowiada:

„Ogromne wrażenie wywarły na mnie Groty Watykańskie i ich niesamowita historia opowiedziana nam przez panią przewodnik. Bardzo przemawiające jest to, że po wielkim cesarzu Neronie nie zostało do dzisiaj nic, a na grobie prostego rybaka z Galilei stoi teraz największa bazylika na świecie.”

Wycieczka była wspaniała i z chęcią wybierzemy się na podobną jeszcze raz, tym bardziej, że  wrzuciliśmy monety do Fontanny di Trevi... Czekamy z niecierpliwością.

 

Joanna Krzyżanowska i Wiktoria Krzysztofiak – ucz. kl. II A LO

 

środa, 11 kwietnia 2018 07:12

Dnia 05 kwietnia 2018 uczniowie klasy 1 TI2 oraz 2TI Technikum Informatycznego uczestniczyli w 14-stym Studenckim Festiwalu Informatycznym, który odbywał się w Auditorium Maximum UJ w Krakowie. Brali udział w ciekawych wykładach, których tematami były:

1. Czy maszyny myślą?

2. Zarządzanie ryzykiem narzędziem walki z cyberprzestępcami.

 

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »
Strona 1 z 55

Konkurs Konstytucyjny

Nasze Projekty i Loga

 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow

Logowanie

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

progecad_120x75.png (120×75)
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS