Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach - klasa policyjna, szkoła ponadgimnazjalna Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach - klasa policyjna, szkoła ponadgimnazjalna

Szkoła Mistrzów Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2017”

Start Konkursy Olimpiady/konkursy Konkurs „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”
Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach
środa, 23 listopada 2011 08:07

Konkurs „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”

W dniu 8 listopada uczniowie Zespołu Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach wzięli udział w regionalnym przeglądzie projektów realizowanych w ramach V edycji Małopolskiego Projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia” przygotowującego uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych do niesienia pomocy potrzebującym. Uroczysta gala stanowiła podsumowanie tegorocznego projektu i miała charakter konkursu, podczas którego na scenie w auli Jana Pawła II przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w  Łagiewnikach zaprezentowały się wybrane zespoły- w tym wolontariusze z Zespołu Szkół (zakwalifikowani do przeglądu jako jedna z pięciu reprezentacji szkół ponadgimnazjalnych w Małopolsce). Przedstawiciele Zespołu Szkół, grupa trzynastu wolontariuszy pod opieką pedagoga szkolnego Magdaleny Rogóż zaprezentowała na scenie w formie pokazu multimedialnego swą codzienną działalność o charakterze pomocowym świadczoną na rzecz potrzebujących w lokalnym środowisku (współpraca z lokalnymi instytucjami, organizacjami, stowarzyszeniami, inicjatywy, akcje charytatywne realizowane bezpośrednio na terenie szkoły). Wielkim sukcesem było niewątpliwie pojawienie się na scenie wspólnie z wolontariuszami podopiecznego M/GOPS Niepołomice- cierpiącego na stwardnienie rozsiane Mirka (na co dzień korzystającego z wsparcia wolontariuszy), w finalnym wykonaniu utworu muzycznego pt. „Zło dobrem zwyciężaj”. Wspólny, integracyjny wyjazd, towarzyszące mu emocje były dla wolontariuszy wielkim przeżyciem.

Biorąc pod uwagę codzienne doświadczenia w pracy z drugim człowiekiem, doznawane dowody wdzięczności, pojawiający się uśmiech na twarzach  podopiecznych, osób, którym świadczona jest pomoc można powiedzieć, że wolontariusze z Zespołu Szkół czują się już zwycięzcami i są przekonani, że nie poprzestaną wraz z zakończeniem projektu pomagać innym.

Oficjalne rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w grudniu

Konkurs Konstytucyjny

Nasze Projekty i Loga

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

Logowanie

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

progecad_120x75.png (120×75)
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS