Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach - klasa policyjna, szkoła ponadgimnazjalna Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach - klasa policyjna, szkoła ponadgimnazjalna

Szkoła Mistrzów Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2017”

Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach
webmaster

webmaster

środa, 19 września 2018 09:21

Zapraszamy na Małopolska Noc Naukowców 28 września 2018, która w tym
roku odbywa się pod hasłem: „100 lat minęło jak jeden dzień..”

STARTUJEMY o 18:00 a atrakcji nie zabraknie aż do 24:00!

DO ZOBACZENIA!!!

Szczegóły znajdują się na stronie MOA:

Wszystkim przypominamy, iż Noc Naukowców realizowana jest w ramach
Małopolskiej Nocy Naukowców, a koordynatorem projektu jest Urząd
Marszałkowski Województwa Małopolskiego (www.nocnaukowcow.malopolska.pl).

poniedziałek, 17 września 2018 20:08

 

na I edycję kursów, wycieczek zawodoznawczych i stypendiów
w roku szk. 2018/19

 

W dniach 17-30.09.2018 r. odbywać się będzie rekrutacja na kursy, wycieczki zawodoznawcze, stypendia, które zaplanowano w Projekcie na I semestr roku szk. 2018/2019

 

1. Kurs IT Essentials dla 14 uczniów klas 2-4 kształcących się w zawodzie technik informatyk

2. Kurs Druku 3D dla 8 uczniów klas 2-4 kształcących się w zawodzie technik informatyk

3. Kurs Programowania aplikacji mobilnych (system Android) dla 8 uczniów klas 2-4 kształcących się w zawodzie technik informatyk

4. Kurs CISCO CCNA 1-2 dla 18 uczniów klas 2-4 kształcących się w zawodzie technik informatyk

5. Kurs Grafiki Photoshop dla 8 uczniów klas 2-4 kształcących się w zawodzie technik informatyk

6. Kurs Prawa jazdy kat. B dla 8 uczniów klas 2-4 kształcących się w zawodzie technik informatyk i technik ekonomista

7. Wizytę zawodoznawczą do firmy ATMAN w Warszawie dla 23 uczniów klas 2-3 kształcących się w zawodzie technik informatyk

8. Stypendia dla 6 uczniów kształcących się w zawodzie technik informatyk i 6 uczniów kształcących się w zawodzie technik ekonomista

 

 

Zapisy:

Zbigniew Florczykiewicz

biuro projektu - sala 11.

Ilość miejsc ograniczona!

 

piątek, 14 września 2018 08:36

Zapraszamy do głosowania na nasz projekt szkolny !

Zadaniem Pracowni Druku 3D będzie:
- promocja i popularyzacja nowych technologii,
- wspieranie innowacji technologicznych,
- wdrażanie „technologii jutra”.
Obecnie znajomość druku 3d stanowi całkowitą nowość dla przeciętnego obywatela. Z pewnością za kilka lat będzie to technologia powszechna dla każdego. Dlatego już dzisiaj musimy nadążać
i rozwijać wśród młodzieży „technologie jutra” poprzez zajęcia z projektowania, modelowania druku 3d. Zajęcia takie wzbudzą pasję tworzenia, umożliwią młodzieży wypróbowanie i stanie się projektantem nowych inwencji.
Etapy i zakres zadania to:
zakup drukarek 3d i osprzętu wspierające tworzenie modeli,
realizacja zajęć pod hasłem: „Od ucznia do projektanta – drukowanie 3d” (budowa i zasada działania drukarki, instalacja oprogramowania, testy wydruku, nauka modelowania obiektów w programie komputerowym)

STRONA PROJEKTU BUDŻETU OBYWATELSKIEGO

ZAPRASZAMY !!! TERMIN ODDAWANIA GŁOSÓW 24.09.2018-30.09.2018

poniedziałek, 10 września 2018 09:28

Narodowe czytanie w Zespole Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach. Śladem lat ubiegłych, uroczystość została zainaugurowała przez panią Dyrektor - Barbarę Wiśniowską a dzięki długoletniej, owocnej współpracy wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy z Biblioteką Miejską w Niepołomicach. W czytaniu udział wzięli: Dyrektor szkoły Barbara Wiśniowska,  dyrektor Biblioteki Publicznej Joanna Lebiest, Tomasz Paliński nauczyciel przedmiotów informatycznych oraz uczniowie.

Tegoroczna akcja zbiegła się z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji, w swoim liście prezydent RP Andrzej Duda pisze: „W literaturze polskiej nie ma lepszego, pełniejszego, celniejszego obrazu tamtych przeżyć niż Przedwiośnie Stefana Żeromskiego”.

Tytuł dzieła, jako przenośne znaczenie odnosi się do czasów po okresie zaborów i entuzjastycznych, niepodległościowych nastrojów panujących w tym czasie w Polsce. Przedwiośnie jest ostatnią powieścią Stefana Żeromskiego, opublikowaną w 1924 roku w Warszawie, w której, mistrz ze względu na swoje zaangażowanie społeczne - nazywany „sumieniem narodu”, dokonuje bilansu pierwszego okresu po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, zwracając szczególną uwagę na zapał, chęci odbudowy Kraju, ale również wytyka poczynione w tej materii błędy i zaniechania.

Do tej pory światło dzienne ujrzało ok. 120 polskich i przeszło 10 zagranicznych wydań Przedwiośnia. Powieść doczekała się także dwóch ekranizacji, w 1928 oraz w 2001 roku.

Rękopis znajduje się w Bibliotece Narodowej w Pałacu Rzeczypospolitej.

Agata Dańda

piątek, 31 sierpnia 2018 13:22

Zobacz plakat <<LINK>>

czwartek, 05 lipca 2018 20:59

Narodowe Czytanie odbędzie się 7 września (piątek) o godzinie 9:00 w auli szkoły.
Wydarzenie Narodowe Czytanie 2018 Zainauguruje Dyrektor Zespołu Szkół im.Ojca Świętego Jana Pawła II Pani Barbara Wiśniowska. Następnie czytać będą absolwenci, uczniowie, zaproszeni goście, końcowe fragmenty przeczytają nauczyciele, Przydziałem tekstów zajmuje się nauczyciel j. polskiego Pani Lucyna Niedbała - Trojan Scenografię przygotuje działające w szkole koło plastyczne. W wydarzeniu udział weźmie cała społeczność uczniowska, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Wydarzenie wspiera Samorząd Uczniowski.

czwartek, 21 czerwca 2018 08:24

 

„Żegota - ukryta pomoc” to projekt prowadzony przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Efektem projektu jest wystawa „poświęcona ludziom zaangażowanym w działalność Rady Pomocy Żydom zamkniętych       w gettach i obozach koncentracyjnych na terenie Generalnego Gubernatorstwa, a także ukrywającym się na tzw. aryjskich papierach”. Ideą projektu jest poznanie i popularyzacja historii losów społeczności żydowskiej na ziemiach polskich podczas II wojny światowej. Uczniowie Zespołu Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach: Sylwia Kryza, Patrycja Nowak, Dominika Szewczyk, Patryk Drwal i Krzysztof Świętek, wzięli udział w projekcie koncentrując się na losach Żydów niepołomickich. Efektem pracy jest film oparty na wiarygodnych źródłach historycznych z epoki. Uczestnicy konkursu i twórcy filmu pod tytułem „Z pamiętnika Irenki Glück. Niepołomice 1941 – 1942” zajęli drugie miejsce w konkursie finałowym.

Twórcy filmy składają szczególne podziękowania za pomoc w żmudnym kompletowaniu i analizie źródeł Panu Mieczysławowi Januszowi Jagle, bez wsparcia którego film nie mógłby powstać.

Autorzy filmu składają także gorące podziękowania pracownikom Muzeum Niepołomickiego.

 

Obejrzyj film: --->LINK<---

 


czwartek, 14 czerwca 2018 15:03

Na podstawie złożonych dokumentów rekrutacyjnych i kryteriów zawartych w regulaminie Projektu, została opracowana lista rankingowa uczniów zakwalifikowanych na płatne staże wakacyjne w firmach

Liczba uczniów deklarujących chęć uczestnictwa w stażach wakacyjnych - 28 osób

Ilość miejsc dostępnych - 20

Proszę o kontakt wszystkie zapisane osoby w celu zebrania danych, określenia firm, ewentualnie złożenia rezygnacji z udziału w stażu.

 

Zbigniew Florczykiewicz

poniedziałek, 04 czerwca 2018 08:24

 

Wrocław to miasto, do którego dosyć często organizujemy  wycieczki szkolne. Trudno się dziwić, wszak to miejsce wielu  atrakcji turystycznych. Tym razem  w podróż wyruszyła klasa IIA liceum z Zespołu Szkół im. Ojca św. Jana Pawła II wraz z wychowawcą  Barbarą Sołkowską i panią Agatą Dańdą. Było to w dniach od  24-26 maja.

Wśród standardowych tras nie zabrakło Afrikanum we wrocławskim ZOO. Nowoczesny budynek , a przede wszystkim  niezwykłe piękno podwodnego świata potrafi zachwycić nawet tych, którzy nie mają piątki z biologii.

Na szczególną uwagę zasługuje jednak wieczorny spektakl w Teatrze Muzycznym Capitol. Oglądnęliśmy musical pt: ”Frankenstein”. Była to musicalowa wersja historii Doktora Frankensteina i Monstrum według scenografii i reżyserii Wojciecha Kościelniaka. Spektakl ten to niezwykłe widowisko z dużą obsadą i świetną muzyką. „ Wojciech Kościelniak zabawił się konwencją i zamiast grozy zaproponował groteskę w mrocznej oprawie - zarówno scenograficznej, jak i muzycznej” – napisano w jednej z  recenzji.

W programie wycieczki nie mogło zabraknąć zwiedzania miasta z przewodnikiem. Spacer po najciekawszych miejscach to duże przeżycie zwłaszcza dla uczniów, którzy byli tu pierwszy raz. Warto wspomnieć urokliwy Ostrów Tumski, Starówkę z niepowtarzalnym Ratuszem ,a także piękne sale Uniwersytetu Wrocławskiego. Przy okazji była” powtórka” ze stylów w architekturze...

Nie można pominąć jedynej w swoim rodzaju atrakcji Wrocławia, czyli słynnych Krasnali. Co prawda najbardziej ciekawi to dzieci. Mimo to chcę wspomnieć o jednym z krasnali, który jest ukłonem w stronę prof. Miodka i nosi jego twarz. Wprawdzie jego słynne audycje:” Ojczyzna – Polszczyzna” nie  wszystkim są znane, ale z tekstami prof. Miodka spotykamy się nie tylko na lekcjach języka polskiego, ale również na ustnej maturze. Abiturienci, analizując wypowiedzi znanego językoznawcy, muszą wykazać się znajomością zagadnień z nauki o języku.

Mam nadzieję, że licealiści na długo zapamiętają wycieczkę. Wszak stare powiedzenie: „Podróże kształcą” jest wciąż aktualne. Obecna matura wymaga od uczniów nie tylko literackiej wiedzy, ale także znajomości różnych tekstów kultury, stylów architektury, wiedzy o teatrze,  itp. W przyszłym roku uczniowie klasy IIA będą maturzystami . Kto wie, może jakiś epizod z wycieczki do Wrocławia pojawi się w wypowiedzi i podniesie ocenę uzyskaną na egzaminie maturalnym.

 

Barbara Sołkowska nauczyciel  j. polskiego i historii w Zespole Szkół

im. OŚJPII w Niepołomicach.

poniedziałek, 21 maja 2018 15:32

„Proście wy Boga o takie mogiły, które łez nie chcą, ni skarg, ni żałości

lecz dają sercom moc czynu, zdrój siły na dzień przyszłości”

M. Konopnicka

 

Już dziesięć lat uczniowie szkół naszej gminy budują żywy pomnik papieżowi, który jako biskup każdego roku odwiedzał Niepołomice. Tym pomnikiem jest Gminny Konkurs Wiedzy o Papieżu Janie Pawle II. Konkurs ma na celu stworzenie możliwości poszerzenia i sprawdzenia wiedzy o życiu, i nauczaniu naszego papieża, odkrycie bogactwa Jego nauczania, skłonienie młodych ludzi do refleksji nad swoim życiem oraz zachęcenie do rozwijania własnej osobowości.

Jakie były dwie, szczególnie ulubione dziedziny duszpasterstwa księdza Karola? Ile lat miał gdy został biskupem? Kto powiadomił biskupa Wojtyłę o śmierci papieża Jana Pawła I? Kogo przed rozpoczęciem konklawe w 1978 roku odwiedził biskup Wojtyła w poliklinice Gemelli? Ile lat był więziony prymas Wyszyński? Na takie pytania odpowiadali uczestnicy finału konkursu, który odbył się 17 maja w budynku Zespołu Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II
w Niepołomicach pod patronatem Burmistrza MiG Niepołomice Romana Ptaka oraz ks. dziekana Stanisława Miki.

Po zmaganiach konkursowych, w budynku MCDiS odbyła się prelekcja, którą wygłosił dr Stanisław Dziedzic - historyk literatury, kulturoznawca, autor książki „Romantyk Boży”. W swojej prelekcji opowiadał o fascynacji Karola Wojtyły poezją i teatrem. Z prelekcji dowiedzieliśmy się, że na twórczość młodego Karola duży wpływ miał mieszkający w okolicy Wadowic Emil Zegadłowicz, a także poeci epoki romantyzmu, a szczególnie C.K. Norwid. Znaczny wpływ  na rozwój osobowości  młodego Karola miało także wyjątkowe środowisko kulturalne i artystyczne  Wadowic, w których dorastał. Działały tam trzy teatry amatorskie, a nauczyciele gimnazjum uczestniczyli także w życiu kulturalnym pobliskiego Krakowa. Ponadto działało Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”, Towarzystwo „Czytelnia Mieszczańska”, Dom Katolicki przy parafii, towarzystwo literacko-plastyczne „Czartak”, kino, chóry i orkiestry. Młody Karol także dobrze zapowiadał się jako aktor. Pierwsze aktorskie kroki stawiał mając 14 lat w gimnazjalnym kole teatralnym. Był jednym z głównych aktorów Teatru Rapsodycznego założonego w konspiracji, w 1941 r. Dlatego decyzję Karola o wstąpieniu do seminarium jego znajomi przyjęli z niedowierzaniem.

W finale konkursu wzięły udział  54 osoby z 5 szkół podstawowych, 2 gimnazjów oraz Zespołu Szkół w Niepołomicach. W kategorii szkoła podstawowa przyznano następujące nagrody: I miejsce Łucja Satora, II miejsce Katarzyna Szewczyk, III miejsce Aleksandra Bednarczyk. W kategorii gimnazjum I miejsce zajęła Anna Lato, II miejsce Mateusz Burda, III miejsce Radosław Kukułka. W kategorii szkoła ponadgimnazjalna zwyciężyła  Martyna Figiel, II miejsce   zajął Mateusz Jaroszko a III Anna Krupa.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy.

W imieniu katechetów gminy Niepołomice oraz komisji konkursowej

Tomasz Paliński

Nauczyciel Zespołu Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach

Szczegółowe wyniki:

W kategorii szkoła podstawowa:

Bartosz Strumiński

8

Bednarczyk Aleksandra

28- III miejsce

Cylny Krystian

9

Czuma Aleksandra

17

Gąsłowski Szymon

13

Grochot Nikola

2

Kapała Alicja

8

Korta Zuzanna

13

Kracik Nina

20

Krysiak Dominika

7

Książek Gabriela

12

Maciejasz Emilia

11

Michalik Aleksandra

8

Michał Rai

6

Nowak Jakub

5

Olszewski Michał

21

Ozga Magdalena

9

Pikulska Emilia

3

Piwosz Kacper

17

Rainer Paweł

15

Rożkiewicz Zuzia

3

Rychtorczyk Natalia

11

Satora Łucja

31- I miejsce

Szewczyk Katarzyna

30 – II miejsce

Walentynowicz Julia

7

Węgrzyn Karolina

11

Zięba Małgorzata

18

 

W kategorii gimnazjum:

Dominika Waś

29

Julia Tańcula

41,5 - wyróżnienie

Sonia Dziedzic

26,5

Emilia Duda

15,5

Aleksandra Batko

19

Wiktor Bobowski

26,5

Mateusz Kamiński

29,5

Radosław Kukułka

43- III miejsce

Anna Lato

50 –I miejsce

Marcel Kupiec

19

Mateusz Burda

49,5 – II miejsce

 

W kategorii szkoła ponadgimnazjalna:

Mateusz Jaroszko

40 – II miejsce

Jędrzejczyk Natalia

20

Widła Patryk

12

Dobranowska Dominika

36

Garycki Jan

22

Iwański Krzysztof

31

Kłos Kamil

15,5

Zagól Łukasz

23

Filipowska Gabriela

26

Kryza Sylwia

19

Szkutnik Jakub

33 - wyróżnienie

Figiel Martyna

41 – I miejsce

Krupa Anna

38 – III miejsce

Czopik Anna

32

Nosal Mateusz

16,5

Marek Dawid

11

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »
Strona 1 z 55

Konkurs Konstytucyjny

Nasze Projekty i Loga

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

Logowanie

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

progecad_120x75.png (120×75)
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS