Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach - klasa policyjna, szkoła ponadgimnazjalna Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach - klasa policyjna, szkoła ponadgimnazjalna

Szkoła Mistrzów Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2017”

Start Minutą ciszy uczciliśmy pamięć tych, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej.......
Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach
piątek, 08 kwietnia 2011 10:30

Minutą ciszy uczciliśmy pamięć tych, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej.......

 

3. kwietnia minęło 71 lat od kiedy ruszyły w Związku Radzieckim pierwsze transporty śmierci z polskimi jeńcami. Mordu dokonało NKWD. Zabito wówczas blisko 22 tysiące obywateli polskich wziętych do niewoli po agresji ZSRR na Polskę. Stanowili oni elitę narodu, jego potencjał obronny, intelektualny i twórczy. Byli wśród nich oficerowie Wojska Polskiego - wybitni dowódcy i stratedzy, policjanci, urzędnicy, uczeni, profesorowie wyższych uczelni, artyści, lekarze, nauczyciele, prawnicy. Jeńcy ginęli od strzału w tył głowy w: w Katyniu, Charkowie, Miednoje, Kuropatach i Bykowni. Egzekucje trwały od kwietnia do maja 1940 roku.

Około 15 tysięcy ofiar stanowili więźniowie przetrzymywani wcześniej w obozach specjalnych NKWD w Starobielsku, Ostaszkowie i Kozielsku. Pozostałe 7 tysięcy osób to osadzeni w więzieniach zachodnich obwodów republik ukraińskiej i białoruskiej, czyli terenów wschodnich Polski, włączonych w 1939 roku do Związku Radzieckiego.

Polskich jeńców wymordowano na podstawie uchwały Biura Politycznego KC Wszechzwiązkowej Komunistycznej Partii (bolszewików) z 5 marca 1940 roku.

W tym roku nie możemy zapomnieć o wydarzeniach z kwietnia ubiegłego roku.

10 kwietnia 2010 roku o godzinie 7.27 2010 roku z lotniska w Warszawie startuje samolot z delegacją polską udającą się na obchody 70 rocznicy zbrodni katyńskiej.

Po godzinie i 15 minutach lotu samolot rozbija się w pobliżu lotniska w Smoleńsku. Wśród 96 ofiar katastrofy znajduje się Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Lech Kaczyński z małżonką, były Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej na uchodźctwie Ryszard Kaczorowski oraz wszyscy pozostali członkowie delegacji wraz załogą samolotu.

Choć nie wymieniamy tutaj wszystkich ofiar z imienia i nazwiska, pochylmy się nad nimi w milczeniu, oddając w ten sposób cześć ich pamięci.

Uroczystości upamiętnienia tragedii Smoleńskiej - prezentacja

Uroczystości upamiętnienia tragedii Smoleńskiej

Konkurs Konstytucyjny

Nasze Projekty i Loga

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

Logowanie

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

progecad_120x75.png (120×75)
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS