Start Spotkanie rocznicowe 2 kwietnia 2011 - rozpoczęcie obchodów uroczystości majowej beatyfikacji Naszego Patrona.
czwartek, 17 marca 2011 12:35

2 kwietnia 2011 roku w Sali Akustycznej Zamku Królewskiego w Niepołomicach odbyło się spotkanie z Księdzem Kardynałem Franciszkiem Macharskim, z którym obejrzeliśmy spektakl "Daj się kształtować miłości" na motywach dramatu Karola Wojtyły "Brat naszego Boga" przygotowanym przez szkolną grupę teatralną.

W dniu 2 kwietnia 2011 roku miało się też odbyć spotkanie z wieloletnią przyjaciółką Karola Wojtyły, Panią Danutą Michałowską. Niestety - z przyczyn niezależnych, nie mogła przybyć na spotkanie, ale jej obecność zaznaczona została przytoczeniem wywiadu, jakiego udzieliła .

"....Taksówkarz zapytał czy wiem, że został wybrany nowy papież i że jest nim Polak. Chociaż on nazwiska nie pamiętał, ja wykrzyknęłam: Karol Wojtyła!" -  Pełny zapis wywiadu z Panią Danutą Michałowską przeprowadzony przez M. Burghardt w pliku załącznika. Zapraszamy do lektury.