Start Ostatnie pożegnanie Pani Profesor
czwartek, 29 marca 2018 09:08

Ostatnie pożegnanie Pani Profesor

Z głębokim żalem społeczność Zespołu Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach przyjęła dzisiaj wiadomość o śmierci Pani Profesor Janiny Ptak.

Historia naszej szkoły, a w szczególności jej pierwsze dziesięciolecia nierozerwalnie związane są z postacią Pani Profesor.

Pani Janina Ptak 21 lutego 1945 roku brała udział w pierwszym posiedzeniu Rady Pedagogicznej Liceum Ogólnokształcącego w Niepołomicach, formalnie powołanego jako Spółdzielnia Nauczycielsko-Oświatowa w Niepołomicach. Nieprzerwanie do 1972 roku jako nauczyciel języka francuskiego uczestniczyła w kształceniu i wychowywaniu kolejnych pokoleń niepołomickiej młodzieży, przekazując swoją wiedzę oraz ogromną kulturę osobistą, ukształtowaną w przedwojennych szkołach. W latach 1932-1935 pobierała naukę w Gimnazjum Sióstr Benedyktynek w Staniątkach, by następnie podjąć studia na wydziale filologii romańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ciągle obecna we wspomnieniach absolwentów oraz nieustannie przywoływana jako wielki autorytet.

Msza święta pogrzebowa odbędzie się we wtorek, 3 kwietnia 2018 roku o godzinie 13.00 w kościele Parafialnym w Niepołomicach.

Pani Profesor Janina Ptak