Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach - klasa policyjna, szkoła ponadgimnazjalna Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach - klasa policyjna, szkoła ponadgimnazjalna

Szkoła Mistrzów Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2017”

Start WIZYTA KADETÓW AMERICAN AIR FORCE W NIEPOŁOMICACH
Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach
środa, 26 kwietnia 2017 09:37

WIZYTA KADETÓW AMERICAN AIR FORCE W NIEPOŁOMICACH

WIZYTA KADETÓW AMERICAN AIR FORCE

W NIEPOŁOMICACH

 

 

Już po raz kolejny Zespół Szkół im. Ojca Świetego Jana Pawła II w Niepołomicach gościł grupę 11 kadetów z Colorado Springs (USA) wraz z opiekunami. Młodzi ludzie - chłopcy i dziewczęta, przyszli oficerowie Amerykańskich Sił Powietrznych, przyjechali do Polski aby spotkać się z polską młodzieżą,opowiedzieć o swojej szkole i pasjach no i oczywiście trochę pozwiedzać. W czasie ich tygodniowego pobytu w napiętym programie wizyty znalazły się min. Gliwice, Poznań, Oświęcim, Kraków i Niepołomice.

Dla uczniów Zespołu Szkół spotkanie ze studentami z tak odległej szkoły było bardzo ciekawym doswiadczeniem. Przede wszystkim dało możliwośc praktycznego wykorzystania języka angielskiego, tym razem w wersji amerykańskiej. Nasi goście i nasi uczniowie, podzieleni na grupy, wzięli udział w warsztatach językowych. Amerykanie opowiadali o swojej szkole, zajęciach pozalekcyjnych, także o dyscyplinie, wyzwaniach i wymaganiach jakie stoją przed nimi każdego dnia. Podkreślali, jak ważne są dla nich szacunek do drugiego człowieka, wzajemna pomoc, tolerancja i dążenie do perfekcji w każdym działaniu. Towarzyszła temu projekcja filmu, zdjęć i slajdów. Nasza młodzież pokazała gościom naszą szkołę i zadawała mnóstwo pytań m.in. dotyczących kampusu studenckiego, latania a nawet broni.

Po wyczerpujących warsztatach, nasi goście zostali zaproszeni na polski poczęstunek, przygotowany przez uczniów naszej szkoły. Amerykanie bardzo chwalili polską kuchnię i polską gościnność.

Na zakończenie pobytu w naszej szkole, reprezentacja kadetów i reprezentacja naszej szkoły rozegrała towarzyski mecz piłki koszykowej. Po zaciętej i wyrównanej walce, uczniowie Zespołu Szkół wygrali mecz dwoma punktami. Jak mówili, był to rewanż za porażkę , której doznali w podobnym meczu dwa lata temu.

Po zrobieniu wielu wspólnych zdjęć, wymianie adresów, telefonów i drobnych prezentów pożegnaliśmy amerykańską młodzież, która udała się do królewskiego Krakowa.

Nowe doświadczenie dla młodych ludzi z Polski i USA, wspólna zabawa, rywalizacja sportowa, łamanie barier i stereotypów, być może nowe znajomości i przyjaźnie, nauka angielskiego w kontaktach z native speakerami, to tylko niektóre wymierne korzyści płynące z tej wizyty.

W przyszłości mamy nadzieję na kolejne spotkania w podobnej formule.

Konkurs Konstytucyjny

Nasze Projekty i Loga

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

Logowanie

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

progecad_120x75.png (120×75)
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS