Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach - klasa policyjna, szkoła ponadgimnazjalna Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach - klasa policyjna, szkoła ponadgimnazjalna

Szkoła Mistrzów Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2017”

Start Festiwal Zawodów 2017
Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach
środa, 12 kwietnia 2017 12:01

Festiwal Zawodów 2017

Tradycyjnie od 5 lat w marcu ma miejsce jedno z ważniejszych wydarzeń na rynku edukacyjnym w Małopolsce - Targi Edukacyjne  Festiwal Zawodów.

Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 23 – 25 marca w hali wystaw Expo w Krakowie, gdzie ofertę edukacyjną prezentowało 250 wystawców z Polski i Europy. Już pierwszego dnia Festiwalu od samego rana tłumy gimnazjalistów pod opieką nauczycieli  szturmowały hale wystawiennicze. Urząd Marszałkowski i szkoły z całej Małopolski przygotowały bardzo bogatą ofertę dla uczniów i ich rodziców. Prezentowana była nie tylko oferta edukacyjna, ale także zawody i umiejętności niezbędne do  ich wykonywania. Podczas Targów Edukacyjnych można było u przyszłych  fryzjerek wykonać fryzury wg najnowszych trendów mody, zaplanować wakacje u techników obsługi ruchu turystycznego, wykonać masaż             i manicure u masażystów i kosmetyczek. Najbardziej oblężone były stanowiska szkół gastronomicznych, które tradycyjnie przygotowały pokazy kelnerskie, barmańskie i pyszny poczęstunek dla zwiedzających.  Dużym zainteresowaniem  cieszyły się stanowiska,  na których pracowali doradcy zawodowi. Przeprowadzali  testy predyspozycji zawodowych, służyli radą i doświadczeniem przy diagnozowaniu potrzeb  edukacyjnych , udzielali wskazówek potrzebnych przy budowaniu indywidualnej ścieżki kariery zawodowej. Szeroką ofertę prezentowały również uczelnie wyższe z kraju i zagranicy

Zespół Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II po raz kolejny brał udział w tej prestiżowej imprezie. Uczniowie pod opieką Aleksandry Maniak i Zbigniewa Florczykiewicza przygotowali dwie ekspozycje w branży turystyczno-hotelarskiej i informatycznej. Na ciekawie zaaranżowanych stoiskach prezentowana była oferta kształcenia naszej szkoły oraz ciekawostki i umiejętności charakterystyczne czy też niezbędne dla zawodu hotelarza i informatyka. Uczennice klasy I i II technikum hotelarskiego przedstawiły sztukę nakrywania i dekorowania stołu. Były pokazy składania „bankietówek” czyli serwet kelnerskich w fantazyjne figury oraz carving czyli wycinanki z warzyw i owoców, którymi można wspaniale i pomysłowo udekorować stół.  Gościom odwiedzającym stoisko hotelarzy serwowano nie tylko informacje o naszej szkole, ale także poczęstunek -  smaczne i fantazyjne koreczki owocowe. Równie ciekawa była oferta naszych informatyków. Uczniowie klasy II i III technikum informatycznego prezentowali nie tylko sprzęt, na którym pracują na co dzień podczas zajęć lekcyjnych. Pokazywali bardzo przydatne w tym zawodzie umiejętności konfigurowania sieci Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających targi gimnazjalistów. Ulotki z ofertą kształcenia w naszej szkole znikały szybko. Codziennie hale wystawowe odwiedzało około 10 tysięcy gości. Impreza  z roku na rok cieszy się  coraz większym zainteresowaniem mieszkańców Małopolski.

Kolejny Festiwal Zawodów 2018 ale  już uczniowie wraz z nauczycielami planują udoskonalenie stoisk ekspozycyjnych, wzbogacenie oferty wystawowej i przygotowanie ciekawych pokazów, tak by zachęcić gimnazjalistów do wybrania ciekawych zawodów               i przyjaznej szkoły. Za tegoroczną pracę wszyscy zaangażowani uczniowie zostali nagrodzeni pochwałą Dyrektora Szkoły.

Aleksandra Maniak

Nauczyciel przedmiotów zawodowych

Konkurs Konstytucyjny

Nasze Projekty i Loga

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

Logowanie

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

progecad_120x75.png (120×75)
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS