Start Ogólnopolskie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczne (OMSA) w Grudziądzu. 23-25 marca 2017r
poniedziałek, 27 marca 2017 10:42

Ogólnopolskie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczne (OMSA) w Grudziądzu.
23-25 marca 2017r

W finale Ogólnopolskiego Młodzieżowego Seminarium Astronomicznego (OMSA) w Grudziądzu wzięło udział 26 uczniów, którzy wygłosili referaty przygotowane przez siebie. Prezentowano różnorodną tematykę, m.in. obserwacje Księżyca różnymi metodami, własnoręcznie wykonane przyrządy i pomoce dydaktyczne (astrolabium, globus Marsa, model rakiety Saturn), wyniki badań zanieczyszczenia nieba sztucznym światłem, obserwacje gwiazd na różnych etapach ewolucji w tym spektroskopię, czy różnych typów galaktyk, zjawiska optyczne w atmosferze ziemskiej.

Wygrała Paulina Feister z Tczewa, a poziom referatów był na tyle wyrównany, że drugie miejsce zdobyły aż trzy osoby.

Albertowi w tym roku nie udało stanąć na podium, ale z pewnością w przyszłym roku również będzie walczyć.

Gratulujemy!!!