Start Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
czwartek, 02 marca 2017 12:19

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca obchodziliśmy w Zespole Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamięć o żołnierzach niezłomnych uczciliśmy uroczystym apelem. Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca, poświęcone żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, którzy kontynuowali walkę po zakończeniu II wojny światowej. Święto ustanowione zostało na mocy ustawy z dnia 3 lutego 2011 roku.