Start Lekcja praktyki w pigułce
wtorek, 28 lutego 2017 07:43

Lekcja praktyki w pigułce

W dniu 21 lutego 2017 uczniowie klasy I, II i III Technikum Ekonomicznego Zespołu Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach dzięki uprzejmości właścicieli Hurtowni Spożywczej PPHU WIGO  tj. Jerzego Brzezickiego i Marka Głuszkiewicza mieli możliwość zwiedzania  Zakładu.

Firma PPHU Wigo działa  na polskim rynku od 1992 roku, natomiast w Niepołomickiej Strefie Przemysłowej  już ósmy rok funkcjonuje jako centrum logistyczne z nowoczesnym terminalem  chłodniczym oraz taborem samochodowym wyposażonym w izotermy, odpowiednio przystosowanymi do przewozu artykułów spożywczych, zwłaszcza asortymentu nabiałowego.

Zakład mając swe oddziały dodatkowo w Krakowie oraz w Grójcu (k. Warszawy) obecnie przy tak silnej konkurencji prowadzi dystrybucję nie tylko w Małopolsce ale również na terenie województwa świętokrzyskiego, śląskiego, lubelskiego, podkarpackiego, łódzkiego i mazowieckiego.

Podczas spotkania uczniowie mieli możliwość szczegółowego zapoznania się z następującymi zagadnieniami:

- bogata oferta asortymentu towarowego, w tym produktów ekologicznych,

- współpraca z markowymi producentami - dostawcy towarów,

- zasady przyjęć i dystrybucji produktów zgodnie z zamówieniami odbiorców hurtowych (i nie tylko),

- przyjęte programy lojalnościowe,

- rola kredytu kupieckiego,

- gwarancje szybkiego i bezpiecznego dostarczenia towarów (do 24 godzin od złożenia zamówienia),

- warunki pracy w hurtowni spełniające warunki unijne (Przedsiębiorstwo uzyskało certyfikat ISO 2200),

- zakresy funkcjonowania poszczególnych komórek/działów,

- stosowane programy magazynowe, finansowo – księgowe i kadrowe,

- zasady zatrudniania pracowników oraz realizacji staży,

- wymagania stawiane pracownikom na różnych stanowiskach pracy,

- możliwości pracy wakacyjnej oraz zatrudnienia po zakończeniu nauki w technikum.

Jesteśmy wdzięczni za życzliwe przyjęcie młodzieży, życzymy dalszego rozwoju Firmy, zwłaszcza na rynku zagranicznym…

Ewa Rogóż  - nauczyciel przedmiotów zawodowych,

doradca zawodowy