Start Taka noc zdarza się tylko raz w życiu.
piątek, 17 lutego 2017 07:41

Taka noc zdarza się tylko raz w życiu.

21 stycznia 2017 roku na Zamku Królewskim w Niepołomicach miał miejsce niezapomniany bal – Bal Studniówkowy młodzieży z Zespołu Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II. Ceremonię otwarcia poprowadzili tegoroczni maturzyści: Natalia Wójtowicz i Jakub Fugat, którzy powitali przybyłych gości i samych maturzystów.

Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice Pan Roman Ptak oraz Pani Dyrektor Barbara Wiśniowska w swoich przemówieniach skierowanych do młodzieży życzyli jej znakomitych wyników na majowej maturze i wspaniałej zabawy podczas balu.

Maturzyści podziękowali dyrekcji, wychowawcom i nauczycielom za opiekę dydaktyczno-wychowawczą, władzom Niepołomic za życzliwość i wieloletnie wsparcie, oraz rodzicom za trud włożony w przygotowanie studniówki.

Po przemówieniach młodzież zatańczyła poloneza. By tradycji stało się zadość maturzyści razem z nauczycielami zatańczyli również walca. Zwieńczeniem części oficjalnej był walc wiedeński w wykonaniu czterech par: Natalii Wójtowicz i Pawła Laska, Wiktorii Piekarz i Patryka Cebulskiego, Klaudii Postawy i Mateusza Dylowicza, Patrycji Wiater i Adama Kulasiaka. Cóż to był za walc! Jednym słowem perfekcyjny – zachwycił wszystkich gości zgromadzonych w sali niepołomickiego zamku.

W przygotowanym programie artystycznym tegoroczni maturzyści zaprezentowali swoje talenty aktorskie. Nauczycielom zostały wręczone Złote Kredy, aby w sposób szczególny podziękować za trud włożony w wykształcenie młodzieży. Po udanym występie przyszedł czas na zabawę. Młode pokolenie pokazało, że potrafi się fantastycznie bawić. Dzięki wspólnym pląsom uczniowie i nauczyciele mieli okazję poznać się z zupełnie innej strony. Nie ma wątpliwości, że szalonymi tańcami nadrobili wszystkie opuszczone lekcje wychowania fizycznego.

A jak wyglądał bal w oczach maturzystów?

„Własna studniówka musi być wyjątkowa – i taka właśnie była. Muzyka – idealna do tańca, a najważniejsi przyjaciele obok mnie. Nigdy nie zapomnę tej wyjątkowej nocy!”. – Asia.

„Jednym zdaniem impreza się udała, a zakwasy męczyły mnie przez kolejny tydzień”. – Ania.

„Studniówka sama w sobie jest jedną z najważniejszych imprez w życiu człowieka. Była to świetna okazja aby móc ostatni raz przed maturą zintegrować się z klasą z którą spędziliśmy trzy lata, oraz z nauczycielami, którzy przez ten czas przekazywali nam wiedzę”. – Michał.

„Studniówka była super. Zjedliśmy pyszne jedzonko i przetańczyliśmy całą noc. Śmieszne zdjęcia i zabawy ruchowe sprawiły że wszyscy świetnie się bawiliśmy”. – Adrian.

„Wszyscy byli eleganccy, a szerokie uśmiechy dodawały blasku. Dobre posiłki cieszyły nasze podniebienia. Każdy zatracał się w tańcach do przebojów z lat 80. i 90. ubiegłego wieku”. – Michał.

Zabawa trwała do białego rana. Ostatni wytrwali tancerze schodzili z parkietu po godzinie piątej.

Dla maturzystów studniówka to wyjątkowy bal, ostatnie chwile zabawy i wytchnienia. Kolejne dni trzeba już przeznaczyć na naukę i przygotowanie do jednego z najważniejszych egzaminów w ich życiu – egzaminu dojrzałości.

Cytując zespół Czerwone Gitary: „Minęła studniówka z wielkim hukiem. Czas ucieka i matura coraz bliżej”. Niech ta piosenka zmobilizuje każdego z Was do owocnej i wytrwałej nauki, bo już  za sto symbolicznych dni matura!

Edyta Kryjomska wychowawczyni klasy 3 A

Izabela Wojakowska wychowawczyni klasy 3B

Zdjęcia zrobił Pan Dariusz Kołakowski.