Start Światowy Tydzień Przedsiębiorczości już za nami.
poniedziałek, 28 listopada 2016 06:33

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości już za nami.

Jak co roku w listopadzie organizowany jest na całym świecie tydzień przedsiębiorczości. Z tej okazji młodzież i nauczyciele mogą brać udział w różnego rodzaju wydarzeniach takich jak: konferencje, warsztaty, konkursy, wizyty w firmach i spotkania z przedsiębiorcami. W niepołomickim Zespole Szkół w tym roku w ramach 9 edycji ŚTP  przeprowadzone zostały zajęcia w ramach programu Lekcje z ZUS czyli warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych. Poszerzały wiedzę uczniów na temat świadczeń przysługujących w ramach ubezpieczeń społecznych, systemie emerytalnym i zasadach prowadzenia firmy i współpracy z otoczeniem biznesu. Zakończeniem projektu jest organizacja na terenie szkoły dla chętnych konkursu wiedzy o ubezpieczeniach, którego zwycięzcy będą reprezentować naszą szkołę na zawodach wojewódzkich. Opiekunem i organizatorem jest nauczyciel przedsiębiorczości i przedmiotów zawodowych Aleksandra Maniak.

Dla młodzieży z technikum hotelarskiego Tydzień Przedsiębiorczości był okazją do odwiedzenia wraz z doradcą zawodowym Ewą Rogóż  Targów Międzynarodowych HoReCa w Krakowie dla branży hotelarskiej. Uczniowie mogli zapoznać się z wyposażeniem, najnowszymi trendami w gastronomii i turystyce oraz ciekawostkami zawodowymi. Udział hotelarzy w tej imprezie był doskonałą okazją do połączenia wiedzy teoretycznej z praktyką i poznania nowości branżowych.