Start Krakowski Salon Maturzystów 2016
czwartek, 29 września 2016 12:59

Krakowski Salon Maturzystów 2016

Tu zaplanujesz swoją przyszłość – pod takim hasłem przewodnim odbywały się tegoroczne spotkania młodzieży klas maturalnych z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, z przedstawicielami uczelni wyższych z kraju i zagranicy oraz szkół policealnych.

Młodzież klas maturalnych Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Informatycznego, Ekonomicznego, Hotelarskiego  Zespołu Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach w liczbie ponad 80 osób w dniu 26 września 2016 gościła w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Krupniczej.

Już w miesiącu wrześniu przyszli maturzyści zadeklarują, jakie przedmioty będą zdawać podczas majowych egzaminów maturalnych, a tym samym podejmą decyzję o wyborze dalszej ścieżki kształcenia – ścieżki edukacyjnej, która powinna gwarantować właściwe wykształcenie, odpowiednie do potrzeb rynku pracy, z perspektywą szybkiego zatrudnienia i dobrych zarobków. Nie bez znaczenia jest fakt, że kluczem do życiowego sukcesu jest umiejętność dokonania dobrego wyboru ścieżki edukacyjnej.

Podczas oficjalnego otwarcia Salonu Maturzystów głos zabrali:   prof. dr hab. med. Wojciech Nowak (Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego), Waldemar Siwiński (Prezes zarządu Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”), Lech Gawryłow (Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie) oraz Karolina Lipa – Michalec  (Przedstawiciel Santander Universidades, Banku Zachodniego WBK).

Młodzież naszej szkoły wysłuchała trzech wykładów:

1/ Co o egzaminie maturalnym każdy zdający wiedzieć  powinien – prowadzący Lech Gawryłow Dyrektor OKE w Krakowie,

2/ Przede wszystkim myśl  jak zdać dobrze egzamin maturalny z matematyki – prowadzący Piotr Ludwikowski,

3/ Jak osiągnąć wysoki wynik na  maturze z języka polskiego – prowadzący Teresa Bulska.

Ewa Rogóż – nauczyciel przedmiotów zawodowych, doradca zawodowy.