Start Zakończenie roku szkolnego w stylu szekspirowskim
poniedziałek, 27 czerwca 2016 14:31

Zakończenie roku szkolnego w stylu szekspirowskim

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016 odbyło się w auli szkoły, w upalny dzień, 24 czerwca 2016 roku. Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor Barbara Wiśniowska, która po wygłoszeniu przemówienia wraz z wychowawcami klas wręczyła uczniom nagrody za bardzo dobre i dobre wyniki w nauce, wzorową frekwencje, pracę społeczną na rzecz środowiska lokalnego oraz reprezentowanie szkoły w konkursach, zawodach i olimpiadach przedmiotowych. Nagrodzono także sportowca roku. Wśród chłopców na ten tytuł pracował przez cały rok Paweł Tomasik, uczeń klasy III B, a wśród dziewcząt Justyna Pilarska, uczennica klasy ITHT. Nauczyciele języka angielskiego nagrodzili zwycięzców konkursu „Master of English”, który był organizowany na terenie naszej szkoły już po raz piąty. Nagrody otrzymali także członkowie szkolnej grupy teatralnej, którzy w tym roku szkolnym wystawili aż cztery spektakle.

Po oficjalnej części uroczystości uczniowie klasy II TI zaprezentowali  pokaz najważniejszych wydarzeń mijającego roku, przygotowany pod opieką Pani Edyty Kryjomskiej. Na zakończenie grupa teatralna pod kierunkiem Pani Lucyny Niedbały i Pana Piotra Jarmocika wystawiła fragment dramatu Wiliama Szekspira „Romeo i Julia”. Przedstawienie zostało przygotowane w konwencji teatru elżbietańskiego, w którym aktorami byli wyłącznie mężczyźni, spośród których najprzystojniejsi i najmłodsi grali role kobiece.

Dziękuję za zaangażowanie wszystkim klasom drugim, które były odpowiedzialne za przygotowanie uroczystości: II A, II B, II TI i II TOE.

Na zakończenie zacytuję słowa przewodniczącego Samorządu Szkolnego, Mateusza Dylowicza: „Drodzy uczniowie, przed wami wakacje, okres wypoczynku i zabawy. Życzę wam aby były udane, pełne wrażeń i nowych przyjaźni. Abyśmy wracając we wrześniu mieli wiele sił i samozaparcia w dążeniu do realizowania celów i pokonywania nowych wyzwań”.

Izabela Wojakowska

Zakończenie Roku Szkolnego 2016