Start „Uczta u Nerona”
poniedziałek, 09 maja 2016 11:02

„Uczta u Nerona”

29 kwietnia 2016 roku, w samo południe, w auli szkoły odbyło się uroczyste pożegnanie klas maturalnych. Tegoroczni maturzyści odebrali z rąk Pani Dyrektor Barbary Wiśniowskiej świadectwa maturalne, nagrody za szczególne osiągniecia edukacyjne, frekwencję oraz szczególne zaangażowanie w życie szkoły i środowiska lokalnego. Jak już bywało w poprzednich latach, maturzyści odebrali z rąk dyrektora Wydziału Edukacji w Urzędzie Miasta i Gminy Niepołomice, Pana Wiesława Bobowskiego, pakiety obywatelskie: flagę i tekst Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej.

Po oficjalnej części uroczystości, klasy drugie liceum i trzecie technikum przedstawiły swój program artystyczny. Zaproszono tegorocznych maturzystów na ucztę u Nerona. Przy cesarskim stole zasiedli najwybitniejsi w swych dziedzinach uczniowie. Nie zabrakło przy nim najlepszych: sportowca i sportsmenki – Pawła Tomasika z klasy III B i Edyty Wnęk z klasy IV THT, filozofa – Marka Biernata z  klasy III A, oratora, czyli szkolnego gaduły – Justyny Radwańskiej z klasy III A, artysty – Michała Florczykiewicza z klasy IV TI, muzyka – Magdaleny Strzyszowskiej z klasy IV THT oraz szkolnego Pitagorasa – Anny Paleczek z klasy III A. Na ucztę zaproszono również: Orfeusza i Eurydykę – Robeta Guzika z klasy IV TI i Milenę Jankowić z klasy III A, zagubionego w czasoprzestrzeni Jakuba Trybałę z klasy III A oraz mistrza mistyfikacji – ­Adriana Grzędę z klasy IV THT. Każdy z zaproszonych gości otrzymał od cesarza złoty laur.

Tego dnia ostatnie słowo należało jednak do maturzystów, którzy podziękowali dyrekcji, nauczycielom, a przede wszystkim wychowawcom za wszystkie lata spędzone w szkole. Przyznali także nagrody dla najbardziej charyzmatycznych, ich zdaniem, nauczycieli. Zostali nimi: według klasy III A – Pani Lucyna Niedbała i Pan Piotr Jarmocik, klasy III B i IV TI przyznały ten zaszczytny tytuł Panu Jarosławowi Muterowi, a zdaniem klasy IV THT na to miano zasłużyli Pani Elżbieta Ruszaj i Pan Józef Zelek.

Mam nadzieję, że tegoroczni maturzyści będą miło wspominać swój ostatni dzień w szkole.

Izabela Wojakowska