Start Udział młodzieży w Targach Pracy i Kariery w Niepołomicach
piątek, 29 kwietnia 2016 07:27

Udział młodzieży w Targach Pracy i Kariery w Niepołomicach

W dniu  22 kwietnia 2016 młodzież szkolna z klas trzecich technikum kształcącego w zawodach technik ekonomista, technik hotelarstwa, technik informatyk uczestniczyli w drugiej edycji Targów Pracy i Kariery w Niepołomicach, które zorganizowało   Stowarzyszenie „Młodzi dla Niepołomic”.

Spotkanie z licznymi przedstawicielami zakładów pracy, biur pośrednictwa pracy, prelegentami zorganizowane było  w Zamku Królewskim.

Nasi uczniowie między innymi mieli możliwość uczestniczenia w następujących prelekcjach:

1/ „Szansa na rozwój przedsiębiorczości– Regionalny Program Operacyjny” (prowadzący Wojciech Kozak – Wicemarszałek Województwa Małopolskiego),

2/ „Komunikacja jako sposób na zdobycie pracy i sukces w biznesie” (prowadzący Alicja Zwierzchowska, Ministry of Speech),

3/ „Etat czy własna firma”  (prowadzący Sebastian Kolisz, Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości),

4/ „Młodzi Millenialsi na rynku pracy - analiza oczekiwań, wyzwań i motywacji” (prowadzący Artur Goliasz, Randstad).

Ponadto młodzież jak i dorośli miała szansę zapoznania się z możliwościami podjęcia zatrudnienia na określonych stanowiskach w poszczególnych firmach z obrębu Niepołomickiej Strefy Inwestycyjnej/Przemysłowej  oraz poza nią, a także z wymaganiami stawianymi pracownikom na tychże stanowiskach.

Nie bez znaczenia jest fakt, że każdy, kto akceptował warunki pracy na danym stanowisku miał szansę znalezienia  zatrudnienia stałego, tymczasowego, w weekendy.

Gratulujemy Pomysłodawcom, dziękujemy za podjętą inicjatywę oraz ogromny trud organizacyjny.

Ewa Rogóż, nauczyciel przedmiotów zawodowych, doradca zawodowy