Start Bliżej rynku pracy
piątek, 29 kwietnia 2016 07:26

Bliżej rynku pracy

W dniu 20.04.2016 po raz kolejny gościliśmy w szkole Przedstawicieli Firmy Adecco - Agencji Pośrednictwa Pracy i Doradztwa Personalnego/Oddział Niepołomice w osobach: p. Karolina Ozga oraz p. Olga Gołębiowska.  Zaproszeni Goście spotkali się z uczniami klas maturalnych Liceum Ogólnokształcącego  i Technikum kształcącego   w zawodach: technik informatyk, technik ekonomista, technik hotelarstwa.

Podczas spotkania z młodzieżą omówiono następujące zagadnienia:

- cele, zadania, historia Firmy Adecco,

- rynek pracy, obszary monitorowane,

- rodzaje pracodawców, klientów Firmy,

- zakres usług dla poszukujących pracy,

- zasady rejestracji i rekrutacji kandydatów do pracy,

- zakres wynagrodzenia rekrutowanych osób,

- rodzaj umowy,

- znaczenie proponowanych przez Firmę „bonusów”,

- znaczenie pośrednictwa agencji zatrudnienia.

Jesteśmy wdzięczni za wszystkie cenne informacje, zapraszamy do dalszej współpracy …

Ewa Rogóż – nauczyciel przedmiotów zawodowych,

doradca zawodowy