Start Dzień Otwarty Szkoły
czwartek, 14 kwietnia 2016 06:40

Dzień Otwarty Szkoły

W dniu 7 kwietnia 2016 odbył się w Zespole Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II  w Niepołomicach Dzień Otwarty Szkoły. Po powitaniu w forum szkoły zebranych gimnazjalistów oraz ich rodziców „walcem wiedeńskim” w wykonaniu naszej młodzieży, zebranych uczestników serdecznie przywitał p. v-ce Dyrektor Wacław Sternal wraz z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego.

Następnie przedstawiono zebranym bogatą ofertę kształcenia naszego zespołu na rok szkolny 2016/2017. Poszczególne elementy prezentacji zostały wzbogacone dodatkowymi uwagami przez p. v-ce Dyrektor Aleksandrę Kwaca (dotyczy oferty techników i egzaminów kwalifikacyjnych), Komendanta Policji p. Tomasza Jońca (dotyczy klasy policyjnej), b. Komendanta Straży Pożarnej p. Adama Siatkę (dotyczy klasy pożarniczej) oraz p. Aleksandrę Maniak (dotyczy przygotowania do rynku pracy), Michała Glicę (dotyczy wyboru form wychowania fizycznego).

Spotkanie zostało  wzbogacone przez naszych uczniów i absolwentów szkoły o pokazy karate, technik interwencyjnych, żonglowania piłką nożną, występ Bractwa Rycerskiego  oraz laureatki tegorocznego konkursu CK Art Gdów, która w wersji angielskiej wykonała piosenkę konkursową „Ziemianin”.

Na zakończenie głównej części spotkania liczne grono młodzieży odtańczyło „Belgijkę” zapraszając tym samym do zwiedzania szkoły, sal lekcyjnych, zapoznania z bazą dydaktyczną, do rozmów z uczniami i gronem pedagogicznym  oraz uczestniczenia w przygotowanych „niespodziankach”.

Dzień Otwarty Szkoły był okazją  nie tylko do poznania zasad i warunków kształcenia w naszym zespole, ale również do dobrej, wspólnej  zabawy naszych Gości, młodzieży szkolnej, absolwentów.

Serdecznie dziękujemy za przybycie licznego grona gimnazjalistów, zapraszamy do klas pierwszych !!!

Ewa Rogóż – przewodnicząca Zespołu ds. Promocji