Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach - klasa policyjna, szkoła ponadgimnazjalna Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach - klasa policyjna, szkoła ponadgimnazjalna

Szkoła Mistrzów Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2017”

Start Festiwal Zawodów 2016
Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach
poniedziałek, 11 kwietnia 2016 10:46

Festiwal Zawodów 2016

Już od czterech lat marzec jest miesiącem, w którym ma miejsce jedno z ważniejszych wydarzeń na rynku edukacyjnym w Małopolsce, a mianowicie Targi Edukacyjne - Festiwal Zawodów.

 

festiwal-zawodów-2016-technikum-informatyczne-zs-niepolomice.jpg

Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 17 - 19 marca w hali wystaw Expo przy ul. Galicyjskiej w Krakowie, gdzie ofertę edukacyjną prezentowało 250 wystawców z Polski i Europy. Już pierwszego dnia Festiwalu od samego rana tłumy gimnazjalistów pod opieką nauczycieli  szturmowały hale wystawiennicze.

Urząd Marszałkowski i szkoły z całej Małopolski przygotowały bardzo bogatą ofertę dla uczniów i ich rodziców. Prezentowana była nie tylko oferta edukacyjna, ale także zawody i umiejętności niezbędne do  ich wykonywania. Podczas Targów Edukacyjnych można było wypróbować pyszne przekąski i napoje przygotowywane gastronomów, wykonać przepiękne loki u fryzjerek, zaplanować przyszłe wakacje u przedstawicieli ruchu turystycznego, zamówić masaż i manicure u kosmetyczek i masażystów. Ponadto swoją pomocą i radą służyli doradcy zawodowi, którzy przeprowadzali  testy predyspozycji zawodowych i pomagali wszystkim zainteresowanym w budowie swojej ścieżki kariery zawodowej. Szeroką ofertę prezentowały również uczelnie wyższe  krajowe i zagraniczne.

Zespół Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II po raz kolejny brał udział w tej prestiżowej imprezie. Uczniowie pod opieką Aleksandry Maniak i Zbigniewa Florczykiewicza przygotowali dwie ekspozycje w branży turystyczno-hotelarskiej i informatycznej. Na ciekawie zaaranżowanych stoiskach prezentowana była oferta kształcenia naszej szkoły oraz ciekawostki i umiejętności charakterystyczne czy też niezbędne dla zawodu hotelarza i informatyka.

Uczniowie klasy II i III technikum hotelarskiego przedstawili sztukę nakrywania i dekorowania stołu. Były pokazy składania „bankietówek” czyli serwet kelnerskich w fantazyjne figury oraz carving czyli wycinanki z warzyw i owoców, którymi można wspaniale i pomysłowo udekorować stół.  Gościom odwiedzającym stoisko hotelarzy serwowano nie tylko informacje o naszej szkole, ale także poczęstunek -  smaczne i fantazyjne koreczki owocowe.

Równie ciekawa była oferta naszych informatyków. Uczniowie klasy II i III technikum informatycznego prezentowali sprzęt, na którym pracują m. in.: serwery, switche i routery rackowe, demonstrowali sposoby konfiguracji sieci,  niebezpieczeństwa związane z przechwytywaniem haseł i informacji, a także sposoby zwiększania poziomu bezpieczeństwa.  Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających targi gimnazjalistów. Ulotki z ofertą kształcenia w Zespole Szkół znikały bardzo szybko.

festiwal-zawodów-2016-technikum-informatyczne-zs-niepolomice.jpg

 


Codziennie hale wystawowe odwiedzało około 10 tysięcy gości. Impreza  cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem mieszkańców Małopolski.

Pomimo, że Festiwal Zawodów 2016 dopiero za rok, już w tej chwili uczniowie wraz z nauczycielami planują udoskonalenie stoisk ekspozycyjnych, wzbogacenie oferty wystawowej i przygotowanie ciekawych pokazów, tak by zachęcić gimnazjalistów do wybrania ciekawych zawodów i fajnej szkoły.

Za tegoroczną pracę wszyscy zaangażowani uczniowie zostali nagrodzeni pochwałą Dyrektora Szkoły.

Aleksandra Maniak

Nauczyciel przedmiotów zawodowych

Konkurs Konstytucyjny

Nasze Projekty i Loga

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

Logowanie

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

progecad_120x75.png (120×75)
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS