Start Projekt : ODDAJEMY - DOSTAJEMY
środa, 16 marca 2016 14:00

Projekt : ODDAJEMY - DOSTAJEMY

W związku z ogłoszeniem roku 2016 ‘’ Rokiem Szekspirowskim ‘’, Zespół Języków Obcych wraz  z Zespołem Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych, we współpracy z wychowawcami , gronem pedagogicznym , Dyrekcją szkoły i przede wszystkim uczniami, ogłasza akcję o charakterze konkursowym pod nazwą ‘’ODDAJEMY-DOSTAJEMY’’ , której towarzyszy rozwinięte pytanie szekspirowskie:

Być albo nie być

Przetwarzać albo nie przetwarzać

Czytać albo nie czytać

My mówimy TAK – dla BYĆ , PRZETWARZAĆ I CZYTAĆ.

Głównym celem akcji jest zakup książek w jęz. angielskim za pozyskane ze zbiórki materiałów wtórnych środki, a tym samym wzbogacenie oferty czytelniczej biblioteki szkolnej

Pozostałe cele to :

- podniesienie świadomości na temat recyklingu wśród młodzieży szkolnej

- nawiązanie stałej  współpracy z lokalnymi punktami skupu materiałów wtórnych

- promocja czytelnictwa w ogóle, a czytania w języku .angielskim  w szczególności

- wyłonienie zespołu klasowego/zespołów klasowych ,które/y zebrał/y najwięcej materiałów wtórnych i najwięcej środków finansowych

- nauka zdrowej konkurencji w dążeniu do szlachetnego celu

- promocja szkoły w środowisku lokalnym.

W dniu 22.04.16 odbędzie się podsumowanie akcji – konkursu w ramach obchodów Dnia Ziemi połączone z obchodami Dnia Książki , który przypada w dniu 23.04 – w tym roku w 400. rocznicę śmierci Williama Szekspira.

Zatem ODDAJEMY materiały do przetwarzania

DOSTAJEMY książki do czytania

Mamy nadzieję , że wszyscy uczniowie szkoły połączą przyjemne z pożytecznym i skorzystają z oferty książkowej, którą sami przygotują.

Wszyscy uczniowie uczą się w naszej szkole j. angielskiego i znają go w stopniu komunikatywnym, dobrym i bardzo dobrym , z elementami Business English  – zatem nowe książki w j. angielskim staną się dla nich kolejną kulturową  i językową przygodą.

Regulamin konkursu.

1. Konkurs rozpoczyna się 1 marca 2016 r. i kończy się 22 kwietnia 2016 r.
  2. Każdy zespół klasowy zobowiązany jest do zbiórki materiałów/ surowców wtórnych, takich jak makulatura i aluminium i dostarczenie ich do Szkoły w następujących terminach.

I – 17 marca 2016 r.

II – 1 kwietnia 2016 r.

III – 15 kwietnia 2016 r.

1. Proponuje się, aby każdy uczeń zebrał co najmniej 10 kg makulatury i 1 kg aluminium.
  2. Odbiór i ważenie materiałów odbędzie się w Szkole i będzie przeprowadzone przez nauczyciela przedmiotów przyrodniczych, w obecności przedstawicieli poszczególnych klas.
  3. Dopuszcza się również bezpośrednie oddanie materiałów do punktu skupu                         w dowolny dzień, w dowolnej ilości – co należy odpowiednio udokumentować                        ( rachunek / paragon ).
  4. Do skupu można oddawać również inne materiały niż makulatura i aluminium         np. szkło, metal itp.
  5. Środki uzyskane ze zbiórki w/w materiałów zostaną przeznaczone na zakup książek      w języku angielskim ( co najmniej 100 ).

Zakupu dokonają nauczyciele języka angielskiego w porozumieniu z uczniami.

1. Na zakończenie akcji wyłonione zostaną trzy klasy , które zgromadza największą ilość materiałów wtórnych: makulatury i aluminium ( fundusze  w przeliczeniu na                1 ucznia).
  2. Uczniowie, którzy wezmą udział w akcji zostaną dodatkowo nagrodzeni punktami        z zachowania: 30 pkt. za 10 kg makulatury i 30 pkt. za 1 kg aluminium.

10.  Cała akcja będzie sfotografowana / filmowana/ dokładnie dokumentowana.

Imię

i nazwisko