Start Szczególna forma promocji Akademii Ignatianum w Krakowie
środa, 09 marca 2016 11:16

Szczególna forma promocji Akademii Ignatianum w Krakowie

W dniu 3 marca 2016 roku już po raz kolejny w budynku naszego zespołu gościliśmy Przedstawicieli Akademii Ignatianum w osobach:

dr Joanna Lubecka oraz  p. Iwona Szarota z Biura Promocji.

Podobnie, jak w latach wcześniejszych Przedstawiciele Akademii Ignatianum wyszli z propozycją zrealizowania w naszej szkole promocji oferty kształcenia na kolejny rok akademicki połączonej z wybranym wykładem tematycznym.

Mając na uwadze nie tylko zainteresowania młodzieży klas maturalnych ale również sytuację polityczną Europy i świata  wskazano na wykład nt. „Terroryzmu”.

Znakomity wykład przeprowadziła dr Joanna Lubecka, zwracając zebranym uwagę na takie zagadnienia jak:

• definicje/ujęcia terroryzmu,
  • założenia terroryzmu,
  • główne cele terrorystów,
  • cechy terroryzmu współczesnego,
  • liczba i zakres ataków terrorystycznych w latach 2001  - 2015,
  • aktualnie funkcjonujące grupy terrorystyczne w świecie.

Na zakończenie bardzo ciekawego spotkania p. Iwona Szarota na bazie przygotowanych materiałów promocyjnych zaprezentowała bogatą ofertę kształcenia Akademii Ignatianum, wskazując między innymi na nowy kierunek kształcenia tj. „cyberbezpieczeństwo”.

Ewa Rogóż, doradca zawodowy, organizator spotkania.