Start Szkolne Dni Kariery 2016
środa, 09 marca 2016 08:49

Szkolne Dni Kariery 2016

„ Szkolne Dni Kariery 2016”

W dniu 2 marca 2016 przedstawiciele młodzieży naszego zespołu uczestniczyli w VII  Szkolnych Dniach Kariery w Wieliczce, które odbywały się w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Po powitaniu przybyłych uczestników przez Dyrektora Szkoły p. Macieja Filiciaka, młodzież wysłuchała dwóch wykładów tj.:

1-y wykład pt. „Poskromienie przypadku” wygłoszony przez prof. zw. dr hab. inż. Włodzimierza Roszczynialskiego dotyczył:

• znaczenia dobrych wyborów zawodowych,
  • renesansu kształcenia zawodowego,
  • konieczności uwzględniania niepewności zjawisk,
  • obliczeń statystycznych zachodzących zjawisk i zachowań „statystyka pokazuje wiele, ale nie pokazuje najważniejszego”,
  • sofizmatów tj. nie przypadkowego wprowadzania w błąd,

2-i wykład pt. „ Planowanie kariery zawodowej”  wygłoszony przez p. Joannę Kowalik z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie dotyczył:

• znaczenia planowania kariery zawodowej,
  • dynamicznego rozwoju rynku,
  • „odchodzenia” od nauki jednego zawodu,
  • sześciu typów osobowości zawodowej,
  • umiejętności analizy własnych zainteresowań, mocnych i słabych,
  • źródeł poszukiwania pracy,
  • znaczenia Akademickich Biur Karier,
  • programu Eures i Europejskich Służb Zatrudnienia.

Po zakończonych wystąpieniach uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ofertami rekrutacji  na nowy rok akademicki 2016/2017  uczelni krakowskich (i nie tylko) oraz z ofertami pracy zaproszonych pracodawców.

Do przemyślenia:

- prawdopodobieństwo wygrania w Lotto to jak 1 do przeszło 13 000 000, co wynika ze wzoru  6!43!/49!

- „Jeśli nie wiesz do jakiego portu masz dopłynąć, to nie licz na sprzyjające wiatry”…

opracowanie: Ewa Rogóż, doradca zawodowy, organizator wyjazdu