Start Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
czwartek, 03 marca 2016 13:58

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

1 marca z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” uczciliśmy pamięć żołnierzy niepodległościowego podziemia walczącego po II wojnie światowej z postępującą sowietyzacją kraju.

Żołnierze Wyklęci (czasem zwani także: Żołnierze Niezłomni), to członkowie polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego. Toczyli oni walkę z sowieckimi służbami bezpieczeństwa i podporządkowanymi im służbami w Polsce.

JM