Start Z bajką w przedszkolu
piątek, 26 lutego 2016 18:24

Z bajką w przedszkolu

Lata przedszkolne to dla każdego dziecka czas niezwykle intensywnego poznawania świata, gromadzenia wiedzy, rozwijania i doskonalenia wielu umiejętności. Nie do przecenienia jest w tej kwestii rola, jaką w wychowaniu i rozwoju młodego człowieka, odgrywa kontakt z książką.Rozumiejąc to i doceniając walory jakie zawierają w sobie baśnie, legendy oraz bajki  Barbara Wiśniowska, dyrektor  Zespołu Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II podjęła współpracę z Krystyną Kracik dyrektorem Przedszkola Samorządowego w Niepołomicach w ramach szerzenia czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.We współczesnym świecie, w którym media odgrywają znaczącą rolę, wiele oferując młodemu człowiekowi coraz częściej spotykamy się z negatywnym nastawieniem dzieci do słowa pisanego.Przedszkolak, nie doceniając wartości płynącej z czytanej książki rzadko kiedy wyrasta na ochoczego czytelnika, a tym samym na człowieka , z bogatą wiedzą i umiejętnościami.W trosce o dobro dziecka, uczniowie Zespołu Szkół z radością biorą udział w cotygodniowych "wizytach z bajką" w przedszkolu.Przez 20 minut czytane są odpowiednio dobrane bajki i legendy dla fantastycznych dzieciaczków. Każde spotkanie z maluszkami napawa radością starsze koleżanki i z entuzjazmem dobierają lekturę na kolejne spotkanie. Dla naszych uczniów to prawdziwa frajda, a udzielają się w akcji głównie Ci, którzy miłość do książek zawdzięczają swoim babciom, rodzicom czy nianiom, a jest to miłość, która sięga ich najwcześniejszych wspomnień.

zdjęcia  Mariusz Dąbrowski