Start Srebrna tarcza dla Technikum w Niepołomicach
poniedziałek, 15 lutego 2016 10:39

Srebrna tarcza dla Technikum w Niepołomicach

Wydawnictwo Edukacyjne „Perspektywy” już po raz XVIII opublikowało w styczniu 2016 r.  Ranking Szkół Ponadgimazjalnych. Tegoroczny Ranking pokazuje 300 techników ( spośród 1703 analizowanych w rankingu). Technika  oceniane były w czterech kryteriach: sukcesy szkoły w olimpiadach, które zwalniały z egzaminu zawodowego (20%),  wyniki pisemnych matur

z przedmiotów obowiązkowych (25%), wyniki matur z przedmiotów dodatkowych (25%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%). Na podstawie tych danych Miesięcznik Edukacyjny przyznaje szkołom Złote, Srebrne lub Brązowe Tarcze Szkół Ponadgimnazjalnych, które obrazują sukces szkoły w prezentowanym rankingu. Pierwsza setka najlepszych szkół w Polsce uzyskuje tytuł Srebrnej Szkoły, miejsca 101-200 honorowane są tytułem Srebrnej Szkoły, 201-300 to tytuł Brązowej Szkoły. W tym roku po raz kolejny znaleźliśmy się wśród elitarnego grona szkół, które mogą się szczycić prawem do posiadania Srebrnej Tarczy. Redaktor Naczelna dr Bianka Siwińska pogratulowała osiągniętych sukcesów Dyrektorom Najlepszych Liceów i Techników w liście skierowanym do grona laureatów Rankingu Perspektywy 2016.

Sukcesy  naszych uczniów pozwoliły nam na zajęcie 14 miejsca w rankingu wojewódzkim i 106 miejsca w rankingu ogólnopolskim. Osiągnięcia naszych uczniów są dla nas wszystkich powodem do dumy, tym większym, że szkoła nieprzerwanie od pięciu lat notowana jest w gronie najlepszych techników w Polsce. W latach 2012-2014 zostaliśmy uhonorowani tytułem Złotej Szkoły, a w ubiegłym roku przyznano nam tytuł Brązowej Szkoły.

Szczegóły dotyczące pełnych wyników rankingu dostępne są pod adresem

www.technika.perspektywy.pl

fot Jerzy Golowski