Start Szlachetna Paczka
wtorek, 22 grudnia 2015 08:15

Szlachetna Paczka

Akcja "Szlachetna Paczka" ma charakter ogólnopolski. Co roku angażuje się w nią coraz więcej wolontariuszy i darczyńców. Od początku działania "Szlachetna Paczka" dotarła do wielu potrzebujących rodzin. Projekt adresowany jest głównie do osób chorych i niepełnosprawnych, starszych i samotnych, a także do rodzin wielodzietnych. Wolontariusze, zwani "Super W" poszukają właśnie takich ludzi, rodzin następnie spotykają się z nimi, diagnozują ich sytuację, poznają konkretne potrzeby i podejmują decyzję o włączeniu do projektu.

Także Nasza Szkoła kolejny raz włączyła się w tą właśnie akcję. Cała społeczność: uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły brali czynny udział w organizowaniu funduszy na zakupu wymaganych przez wybraną rodzinę produktów, oraz dostarczaniu konkretnych  rzeczy z listy najbardziej oczekiwanych.

Udało się. Skompletowaliśmy wszystko o czym marzyła wybrana przez Szkołę rodzina. Do akcji włączyło się również Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa
i Muzeum Niepołomice.