Start Światowy Tydzień Przedsiębiorczości
wtorek, 24 listopada 2015 10:19

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

W ramach  Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w dniu 17 listopada 2015 r. przedstawiciele klas trzecich liceum ogólnokształcącego  oraz trzecich i czwartych technikum uczestniczyli w warsztatach tematycznych w Grodzkim Urzędzie Pracy w Krakowie, przy ul. Wąwozowej 34.

Zaproszeni prelegenci podczas spotkanie z młodzieżą przedstawili następujące zagadnienia:

- warunki utworzenia własnej działalności gospodarczej,

- zasady korzystania z ulg  przy pierwszej działalności,

- zasady korzystania z dotacji podczas zakładania firmy z Funduszu Pracy, Europejskiego Funduszu Społecznego,

- zasady wsparcia osób niepełnosprawnych,

- znaczenie „preferencyjnych warunków”.

Ponadto osoby szkolące w GUP szczegółowo poinformowali zebranych o typowych problemach i pułapkach podczas wypełniania formularzy urzędowych oraz wskazali na możliwości uniknięcia popełnienia błędów formalnych, które niestety stanowią podstawę odrzucenia wniosku.

Edyta Pilch – pedagog szkolny

w Zespole Szkół im. Ojca Świętego

Jana Pawła II w Niepołomicach, opiekun grupy.