Start Wycieczka Centrum Nauki Kopernik w Warszawie
wtorek, 24 listopada 2015 10:18

Wycieczka Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Dnia 14.11.2015 uczniowie klas 2A i 3A z grupy o rozszerzonej chemii i fizyki uczestniczyli w wycieczce do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Bladym świtem ok 7:00 rano wyruszyli z Krakowa do warszawy pociągiem IC. Gdy dotarli do Warszawy pierwsze kroki skierowane zostały w kierunku Pałacu Kultury a następnie komunikacja miejską cała ekipa dotarła do Centrum Nauki Kopernik. Zanim jednak przekroczony został próg CNK wszyscy swe kroki skierowali  pod pomnik Warszawskiej Syrenki gdzie zrobione zostało pamiątkowe zdjęcie.

Punktualnie o 10:15 rozpoczęła się przygoda chemików i fizyków na „placu zabaw”. Pod bacznym okiem p. Joanny i p. Moniki oraz p. Adama wszyscy bawili się znakomicie. W czasie siedmiogodzinnego pobytu w CNK odbywały się lekcje chemii, fizyki i edukacji pożarniczej. „Gaszenie” ognia czy „granie” na cewce Tesli u każdego ze strażaków budziły emocje. Każdy z uczniów bawił się lustrami, polem magnetycznym, spektroskopią, gęstością cieczy, siłą wyporu, dobra muzyką napędzaną siłą własnych mięśni, czy chociażby poduszkowcem :) Liczba atrakcji była ogromna i mimo sporej liczby godzin spędzonej na poznawaniu świata przez doświadczenia nie udało się wszystkiego dokładnie obejrzeć.
Krótki odpoczynek zaserwowało Planetarium Niebo Kopernika w trakcie seansu 3D „Na skrzydłach marzeń”, gdzie podboje nieba budziły u każdego z uczestników seansu zachwyt.

Trzy godziny po zachodzie Słońca - z licznymi przesiadkami – udało się wreszcie dotrzeć na przystanek Warszawa Centralna skąd wyruszono w drogę powrotną: – Pendolino kierunek KRAKÓW!

Wszyscy uczestnicy zmęczeni, ale zadowoleni, dotarli do Krakowa w późnych godzinach wieczornych, gdzie czekali już najbliżsi aby bezpiecznie odwieść ich do domu.

Foto: Uczestnicy wyjazdu

GALERIA FLICKR